tabletki nasenne bez recepty ranking

Tabletki Nasenne bez Recepty Ranking – Najlepsze Leki na Sen w 2024 roku

Odpowiadając na potrzeby czytelników, postanowiliśmy utworzyć ranking tabletek nasennych bez recepty, dzięki jakim można spokojnie zasnąć, nie obawiając się pojawienia się skutków ubocznych. Problemy ze snem zdarzają się w ciągu życia prawie każdemu z nas. Wpływają na to między innymi: przewlekły stres czy trudne wydarzenia w życiu rodzinnym lub zawodowym.

Tymczasem jakość snu jest kluczowa dla zachowania dobrej odporności organizmu oraz lepszego samopoczucia. Na skutek niewyspania się może również obniżyć się sprawność intelektualna i zaburzony zostaje rytm dnia.

Jeśli zasypianie sprawia ci trudności albo regularnie wybudzasz się w środku nocy, to przyjrzyj się naszemu rankingowi najlepszych leków nasennych w czerwcu 2024 roku. Dowiesz się z niego, jakie preparaty polecamy w walce z zaburzeniami snu i na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego suplementu diety.

Leki na sen bez recepty ranking i porównanie najlepszych produktów w 2024 roku

Prezentujemy leki nasenne bez recepty, przeznaczone dla osób cierpiących z powodu bezsenności lub mających zaburzony cykl dobowy. Porównujemy kilka suplementów diety, żebyś mógł sprawdzić, jakie z nich dopasowany będzie do twojego problemu i wpłynie na lepsze funkcjonowanie każdego dnia.

Pozycja:Zdjęcie:Produkt:Typ:Stałe Efekty:Ocena:Oferta:
1https://zop2021.pl/wp-content/uploads/nuvialab-relax-miniatura.jpg NuviaLab RelaxSuplement DietyTak10 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/nuvialab-relax-oferta
2https://zop2021.pl/wp-content/uploads/pure-mente-dream-on-capsules.jpgPURE MENTE DREAM ON CAPSULESSuplement DietyTak9.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/pure-mente-dream-on-capsules-oferta
3https://zop2021.pl/wp-content/uploads/valerin-sen-miniatura.jpgValerin SenSuplement DietyNie9 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/valerin-sen-oferta
4https://zop2021.pl/wp-content/uploads/forsen-forte-miniatura.jpgForsen ForteSuplement DietyNie8.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/forsen-forte-oferta
5https://zop2021.pl/wp-content/uploads/bicaps-melatonin-plus-miniatura.jpgBicaps Melatonin+Lek bez receptyNie8 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/bicaps-melatonin-plus-oferta

Tabletki na sen bez recepty Ranking TOP 5 suplementów w 2024 roku

Szczególnie polecamy 5 suplementów diety, zawierających przede wszystkim naturalne składniki. Jako że nie ma w nich syntetycznych substancji wywołujących uzależnienie, możesz je spokojnie zażywać, bez skutków ubocznych. Wieloskładnikowe kapsułki niwelują stres i zmęczenie, będące głównymi przyczynami zaburzeń snu. Tym samym – tabletki nasenne ranking czas start!

1. NuviaLab Relax

NuviaLab Relax to suplement diety opracowany na bazie nowoczesnych receptur farmaceutycznych. W jego składzie przeważają ziołowe składniki o działaniu uspokajającym i nasennym. Są to głównie: ekstrakt z różańca górskiego, męczennica cielista, melisa, chmiel oraz kozłek lekarski.

Ponadto kapsułki wzbogacone są o witaminy z grupy B i magnez, mające na celu odstresować organizm oraz poprawić jakość snu. Zażywając zaprezentowane tabletki nasenne bez recepty, poprawisz funkcjonowanie układu nerwowego.

Suplement diety na sen NuviaLab Relax przeznaczony jest dla osób, które borykają się z przewlekłym zmęczeniem i stresem, w efekcie czego mają problemy z zasypianiem oraz utrzymaniem dobrej jakości snu. Jego receptura poprawia nastrój i niweluje uczucie zmęczenia, równocześnie poprawiając umiejętności poznawcze.

Systematyczne przyjmowanie tabletek nasennych umożliwia bezproblemowe przespanie całej nocy i dodaje energii w ciągu dnia. Odpowiada za to szereg ziół wchodzących w skład pigułek. Suplement diety działa antystresowo, wprowadzając równowagę w organizmie. Dzięki temu możliwe jest ustabilizowanie nastroju, a także pobudzenie do aktywnego działania w trakcie dnia.

Wieczorem z kolei wyciszona jest aktywność układu nerwowego. Możesz się uspokoić oraz zrelaksować przed zaśnięciem. Starannie dopracowana mieszanka ziół pozwala na dłużej poczuć się odprężonym.

Wszechstronny, pozytywny wpływ na psychikę sprzyja osobom, które do tej pory miały trudności z utrzymaniem harmonii psychicznej. Dlatego są to pigułki ułatwiające zasypianie. Podsumowując – NuviaLab Relax to najlepszy preparat w naszym rankingu leków nasennych w czerwcu 2024 roku.

Jak Stosować Produkt

Stosuj oferowane suplementy diety – tzw. przez wielu potocznie „leki” nasenne bez recepty codziennie. Zażywaj dwie kapsułki na pół godziny przed ostatnim posiłkiem. Tabletki popijaj dużą ilością wody, aby składniki aktywne jak najlepiej się wchłaniały do organizmu.

Kamilowi z naszej redakcji udało się wynegocjować z producentem zniżkę 20% dla czytelników

Opinie Konsumentów

NuviaLab Relax to moje ostatnie „odkrycie” i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona, że na nie trafiłam. Na co dzień zmagam się z paroma chorobami przewlekłymi i nie zawsze mogłam sobie pozwolić na to, żeby przyjmować pigułki dostępne w aptekach. Natomiast ten ziołowy suplement diety w niczym nie szkodzi. Przede wszystkim koi nerwy i ułatwia zasypianie, a mam z tym spory problem, ze względu na zaburzenia nerwicowe.

Autor Opinii:

Ze względu na problemy rodzinne z dnia na dzień przestałam dobrze sypiać. Na początku były to problemy z zaśnięciem. Później zaś zaczęłam się wybudzać w środku nocy, bez konkretnej przyczyny. Mój sen stał się problematyczny, aż do chwili, kiedy trafiłam na wskazane pigułki. Teraz śmiało mogę przyznać, że nieprzespane noce mnie już nie dotyczą. Ziołowe tabletki poradziły sobie z napięciem organizmu.

Autor Opinii:

Zalety

 • bogaty i naturalny skład
 • wyregulowanie pracy układu nerwowego
 • gwarancja odprężenia nie tylko przed zaśnięciem, ale również w ciągu dnia
 • pomocny w walce z przewlekłym zmęczeniem i stresem oksydacyjnym
 • poprawia jakość snu

Wady

 • wysoka cena
 • możliwość zakupu wyłącznie u producenta

Skład

 • Ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego [0,8% kwasu walerenowego]
 • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej [5% kwasu rozmarynowego]
 • Ekstrakt z ziela męczennicy cielistej [2% witeksyny]
 • Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego
 • Ekstrakt z korzenia różeńca górskiego [5% rozawin, 1,8% salidrozydów] – Rhodiolife®
 • Tiamina
 • Ryboflawina
 • Niacyna
 • Witamina B6
 • Kwas foliowy
 • Witamina B12
 • Kwas pantotenowy
 • Magnez – Aquamin™ Mg

Pozostałe Informacje:

Typ:Suplement diety
Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.nuvialabrelax.pl
Dostępne Promocje:Dostępne
Ważne do 18 czerwca 2024 roku [Sprawdź: Link do Promocji]

Nasza Opinia

Tabletki nasenne bez recepty ranking przyznaję NuviaLab Relax ocenę:

10 / 10


2. PURE MENTE DREAM ON CAPSULES

Pure Mente Dream On Capsules to produkt nieco słabszy od pozostałych, ale nadal wart rozważenia. Zawiera przede wszystkim naturalne składniki, pozwalające się odprężyć i umożliwić szybsze zasypianie. Za wyregulowanie cyklu dobowego odpowiadają między innymi: melatonina – hormon snu, melisa, chmiel, różeniec górski, ashwagandha, bakopa drobnolistna, a także witamina C, ryboflawina i niacyna. W przeciwieństwie do syntetycznych środków farmaceutycznych dostępnych na receptę, prezentowane kapsułki nie wywołują uzależnienia.

Ten środek nasenny bez recepty przeznaczony jest dla osób, które na co dzień zmagają się z bezsennością, na skutek nadmiernego zmęczenia, braku odprężenia i przewlekłego stresu. Jeśli prowadzisz nieregularny tryb życia i borykasz się z napięciem nerwowym, to powinieneś przyjrzeć się tym kapsułkom bliżej.

Naturalne składniki wchodzące w skład prezentowanych tabletek nasennych wpływają kompleksowo na organizm, a zwłaszcza na układ nerwowy oraz na samopoczucie. Zdrowy sen przywrócony jest poprzez unormowanie pracy neuroprzekaźników. To powoduje, że nie tylko są usunięte skutki, ale zwłaszcza przyczyny odpowiadające za rozregulowanie zegara biologicznego. Główny składnik, jakim jest melatonina, usuwa problemy ze snem, niezależnie od tego, czy chodzi o wolniejsze zasypianie, czy o wcześniejsze wybudzanie się.

Wyregulowanie cyklu snu pozwala na lepszą regenerację organizmu. Pozostałe zioła składające się na recepturę tabletek poprawiają nastrój i pozwalają zachować stabilność emocjonalną w ciągu dnia.

Jak Stosować Produkt

Zażywaj kapsułki codziennie, aby wyregulować rytm dobowy. W ciągu dnia należy przyjąć dwie kapsułki, obficie popijając szklanką wody. Druga dawka zalecana jest na chwilę przed planowanym odpoczynkiem nocnym, aby melatonina mogła w pełni zadziałać.

Leki na sen bez recepty forum opinie

Zażywając Pure Mente Dream On Capsules przede wszystkim zauważyłem, że mniej się stresuję w ciągu dnia, co z kolei przekłada się na to, iż wieczorem jestem spokojny. Mogę bez problemu zasnąć, nie przeżywając na nowo problemów nawarstwiających się w ciągu dnia. Jedyne, na co mogę narzekać, to długi czas kuracji, ponieważ przyjmuję kapsułki już od kilku miesięcy. Dlatego zalecam uzbroić się w cierpliwość.

Autor Opinii: Krystian W.

Zmagam się już od dawna z nerwicą i znacząco odbiło się to na moim odpoczynku w ciągu nocy. Problemy z zasypianiem z powodu zdenerwowania, przeżywanie wszystkich sytuacji przed pójściem spać, niepokój nad ranem – to wszystko zniknęło, od kiedy przyjmuję kapsułki. Jedyne, co mnie martwi, to ich cena. Jest wysoka, a kuracja trwa długo. Nie można ich też dostać taniej, ponieważ muszą być zamówione u producenta.

Autor Opinii: Barbara B.

Zalety

 • dobry wpływ na układ nerwowy
 • wyregulowanie cyklu dobowego
 • naturalny skład – aż 10 ekstraktów roślinnych

Wady

 • długi czas trwania kuracji
 • wysoka cena
 • zamówienie realizowane tylko u producenta

Skład

 • Melisa
 • Bakopa drobnolistna i bakozydy
 • Ashwagandha (przyczynia się do obniżenia poziomu kortyzolu „hormonu stresu”)
 • Chmiel
 • Różaniec górski
 • Cynamonowiec cejloński
 • Melatonina (skraca czas potrzebny, aby zasnąć)
 • Witamina C
 • Niacyna
 • Ryboflawina

Pozostałe Informacje:

Typ:Suplement diety
Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.puremente.pl/dream-on-capsules
Dostępne Promocje:Brak Dostępnych Promocji

Nasza Opinia

Leki Nasenne Pure Mente Dream On Capsules w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.5 / 10


3. Valerin Sen

Valerin Sen to suplement diety pozwalający się wyciszyć i odprężyć przed zaśnięciem. Co prawda jego siła działania nie jest tak wysoka, jak w przypadku dwóch pierwszych pozycji rankingu, nadal jednak warto rozważyć te tabletki. Zawierają: wyciąg z melisy, ekstrakt z szyszek chmielu, wyciąg z krokusa, witamina B6 oraz magnez.

Preparat mogą przyjmować również osoby cierpiące na cukrzycę albo na nadciśnienie. Tabletki zawierające naturalne składniki są dla nich neutralne.

Valerin Sen to kapsułki bez recepty, zawierające głównie melisę lekarską oraz inne ekstrakty ziołowe. Dlatego przeznaczone są dla osób, którym zależy na tym, aby w naturalny sposób przywrócić dobry sen. Preparat ten zalecany jest nie tylko przy problemach z zasypianiem, ale także w stanach wzmożonego napięcia nerwowego oraz odczuwania silnego niepokoju.

Podczas regularnego przyjmowania zaburzenia snu na takim tle będą redukowane. Wyciągi ziołowe działają na organizm uspokajająco, a dodatek z witamin pozwala ustabilizować emocje.

Systematyczne zażywanie kapsułek pozwala przespać całą noc, bez ryzyka uzależnienia. Nie są to silne tabletki nasenne syntetyczne, wobec czego nie wywołują otępienia oraz poczucia zagubienia na chwilę przed zaśnięciem. Dodatkową zaletą jest to, że mogą je przyjmować osoby przewlekle chore.

Jak Stosować Produkt

Przyjmuj Valerin Sen dziennie, przed zaśnięciem. Zalecana liczba to maksymalnie dwie kapsułki, w zależności od nasilenia objawów uniemożliwiających zasypianie. Tabletki zaleca się zażywać godzinę przed zaplanowanym odpoczynkiem nocnym.

Zalety

 • pozytywny wpływ na układ nerwowy
 • szybkie działanie w walce z bezsennością
 • możliwość zakupu w aptekach stacjonarnych w niskiej cenie

Wady

 • po zaprzestaniu stosowania objawy powracają
 • produkt nie jest skuteczny przy bezsenności przewlekłej
 • konsumenci często skarżą się na wybudzanie w nocy

Skład

 • Wyciąg z ziela melisy
 • Wyciąg z szyszek chmielu
 • L-teanina
 • L-tryptofan
 • Kwas gamma-aminomasłowy (GABA)
 • Wyciąg z krokusa uprawnego (szafran)
 • Witamina B6
 • Magnez

Pozostałe Informacje:

Typ:Suplement diety
Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:20
Na ile wystarczy jedno opakowanie:10 dni
Dostępne Promocje:Brak Promocji

Nasza Opinia

Leki Nasenne Valerin Sen w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9 / 10


4. Forsen Forte

Forsen Forte to suplement diety bazujący na składnikach roślinnych. Dodatkowo wzbogacony jest o magnez, witaminę B6 i melatoninę, a więc substancje odpowiadające za prawidłową pracę układu nerwowego. Tabletki nasenne dostępne są bez recepty, a ich skład pozytywnie wpływa na pracę mózgu oraz na samopoczucie, choć nie tak silnie, jak zwycięzcy rankingu.

Forsen Forte z melatoniną to preparat przygotowany dla osób, które wiedzą, jak ważne jest to, żeby skrócić czas zasypiania i wyregulować fazy snu. Kiedy zmagasz się z problemami z zaśnięciem, to działanie uspokajające wykazywane przez te tabletki wyreguluje organizm, pomoże wyciszyć się i zrelaksować.

Kapsułki z ekstraktami ziołowymi dobrze oddziałują na układ nerwowy, zwłaszcza że wzbogacone są o magnez i witaminę B6. Jeśli cierpisz na przewlekłe zmęczenie i masz obniżony nastrój, to możesz spodziewać się, że te stany przy regularnym zażywaniu tabletek również będą zneutralizowane.

Melisa i chmiel nie tylko ułatwiają zasypianie, ale też pomagają się odstresować. Dlatego zapewniona jest wewnętrzna równowaga. Specyfik ten okazuje się przydatny w grupie osób skarżących się na płytki sen.

Jak Stosować Produkt

Forsen Forte z melatoniną stosuj doustnie, przyjmując nie więcej niż jedną tabletkę w ciągu doby. Zażywaj kapsułkę 30 minut przed zaśnięciem, popijając obficie wodą.

Zalety

 • dostępność w aptekach stacjonarnych w korzystnej cenie
 • ułatwia zasypianie
 • wspiera pracę układu nerwowego

Wady

 • po odstawieniu problemy ze snem wracają
 • nie można stosować w ciąży i podczas karmienia piersią
 • nie pomaga przy ciężkich objawach zaburzeń snu

Skład

 • Ekstrakt z liści melisy
 • Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego
 • Ekstrakt ashwagandy KSM-66
 • Melatonina
 • Witamina B6
 • Witamina B1
 • Magnez

Pozostałe Informacje:

Typ:Suplement diety
Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Dostępne Promocje:Brak Promocji

Nasza Opinia

Leki Nasenne Forsen Forte w naszym rankingu zdobywają ocenę:

8.5 / 10


5. Bicaps Melatonin+

Bicaps Melatonin+ to kapsułki dostępne bez recepty, ułatwiające zasypianie. Składają się z ekstraktów ziołowych oraz z melatoniny w dużej dawce. Męczennica cielista, a więc pierwszy z dwóch ekstraktów ziołowych wykazuje działanie antydepresyjne, natomiast ekstrakt z szyszek chmielu działa nasennie.

Bicaps Melatonin+ mogą przyjmować osoby cierpiące na zaburzenia depresyjne oraz te, które borykają się z problemami z zasypianiem i utrzymaniem wysokiej jakości snu. Ekstrakty ziołowe znajdujące się w recepturze preparatu odpowiadają za poprawę nastroju, zmniejszając niepokój.

Podczas zażywania tego suplementu diety szybko zauważysz, że skraca czas potrzebny na zasypianie, ponieważ pozwala się odprężyć i minimalizuje poczucie rozdrażnienia. Takie środki nasenne, w których główną substancją aktywną jest melatonina, regulują rytm dobowy. Jeśli wobec tego w twoim organizmie hormon snu nie jest na wysokim poziomie, jego suplementacja jest rekomendowana.

Wskazane tabletki nasenne bez recepty pomogą również zwalczyć zmęczenie w ciągu dnia, a także usprawniają procesy zapamiętywania i uczenia się.

Jak Stosować Produkt

Bicaps Melatonin+ przyjmuj raz dziennie, w trakcie posiłku. Jeśli zmagasz się wyłącznie z problemami z zasypianiem, kapsułki zażywaj na około 30 minut przed zaśnięciem, popijając szklanką wody.

Zalety

 • podwyższona zawartość melatoniny
 • poprawa sprawności intelektualnej
 • niska cena
 • Zwiększa ilość czasu snu

Wady

 • nie zaleca się zażywania kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią
 • działanie wyłącznie na objawy bezsenności
 • brak ciągłości pozytywnych skutków po odstawieniu tabletek

Skład

 • Melatonina
 • Ekstrakt z męczennicy cielistej
 • Ekstrakt z szyszki chmielu zwyczajnego

Pozostałe Informacje:

Typ:Lek OTC
Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:60 dni
Dostępne Promocje:Brak Promocji

Nasza Opinia

Leki Nasenne Bicaps Melatonin + w naszym rankingu zdobywają ocenę:

8 / 10


Czy tabletki nasenne są skuteczne?

Tabletki nasenne bez recepty są skuteczne w walce z zaburzeniami snu. Suplementy diety, w jakich główne składniki to melatonina i wyciągi roślinne nie wywołują uzależnień w organizmie człowieka. Musisz jedynie pamiętać o tym, by zażywać je w określonych godzinach, aby zadziałały, jak należy. Poszczególne preparaty skracają czas potrzebny na zasypianie, stabilizują nastrój oraz wspomagają funkcje poznawcze organizmu. Zawarte w nich ekstrakty oddziałują na sferę poznawczą i emocjonalną, nie dopuszczając do pojawienia się efektów ubocznych.

W zależności od tego, jaki ktoś przyjmuje preparat, może zażywać środki nasenne pod kątem konkretnego objawu powiązanego z gorszą jakością snu. Wieczorem lek nasenny pomaga zasnąć, natomiast w żaden sposób nie obniża sprawności intelektualnej, w tym koncentracji w ciągu dnia.

Skuteczne Tabletki na sen bez recepty opinie

Osoby, które przyjmują tabletki na sen bez recepty, mają wyłącznie pozytywne zdanie na ich temat. Przede wszystkim podkreślają, że ważne jest dla nich to, iż poszczególne preparaty nie wywołują fizycznego i psychicznego uzależnienia, pomimo wysokiej skuteczności i oddziaływania na organizm zmagający się z bezsennością.

Ponadto liczy się dla nich to, że kapsułki na zaburzenia snu wpływają korzystnie również na funkcje poznawcze, dodają energii w trakcie dnia i regulują ich stany emocjonalne. Wybierając suplementy diety, nie obawiają się interakcji z innymi lekami, gdy zmagają się ze schorzeniami przewlekłymi. Ilość snu jest optymalna, wobec czego klasyfikowane są jako najlepszy „lek” na sen. Wiele z tych środków stabilizuje nastrój w przypadku konsumentów zmagających się z zaburzeniami emocjonalnymi oraz nadmiernym napięciem i stresem. Większość opinii wskazuje również na to, że suplementacja wpływa pozytywnie na ich zdrowie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne.

Skład najlepszych tabletek nasennych bez recepty

1. Melatonina

Melatonina to hormon naturalnie występujący w organizmie.[1] Kiedy jego wydzielanie jest zaburzone, pojawiają się trudności z zasypianiem. Wówczas wskazana jest suplementacja. Tabletki z melatoniną należy przyjmować na około godzinę przed zaplanowanym odpoczynkiem nocnym. Ich dodatkową zaletą jest wyregulowanie ciśnienia krwi oraz poziomu cholesterolu.

2. Kozłek lekarski

Kozłek lekarski, znany również jako waleriana, reguluje pracę układu nerwowego. Ekstrakt z korzenia i kłączy kozłka lekarskiego zmniejszają odczucie napięcia i niepokoju.[2] Preparaty z tym składnikiem są wobec tego zalecane w trakcie zaburzeń nastroju, bezpośrednio przekładających się na problemy z zasypianiem.

3. Lawenda lekarska

Kwiaty i liście lawendy lekarskiej wpływają odprężająco na układ nerwowy, łagodząc wszystkie napięcia.[3] Sen będzie trwać dłużej, a na dodatek nie będzie mowy o żadnych pobudkach w nocy. Napar z lawendy łagodzi również bóle różnego pochodzenia, co ułatwia zasypianie.

4. Chmiel

Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego ułatwia zasypianie ze względu na to, iż jego substancje wykazują silne właściwości uspokajające.[4] Gorycze zawarte w szyszkach chmielu mają również działanie rozkurczowe, wobec czego radzą sobie z napięciem organizmu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletek na sen bez recepty

Wybierając tabletki na sen bez recepty, powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim sprawdź, czy ich skład jest bezpieczny dla organizmu. Możesz też sugerować się: ceną, nazwą producenta oraz opiniami osób, które już zażywały konkretne środki nasenne, które zapewnią Ci zdrowy sen i pomogą uregulować Twój rytm snu.

Cena

Cena jest jednym z tych czynników, na jaki konsumenci szczególnie zwracają uwagę. Ważne jest dla nich to, by kuracja tabletkami nasennymi nie była zbyt kosztowna. Natomiast, jeśli widzisz, że masz do czynienia z bardzo skutecznym środkiem, zaliczającym się do kategorii najlepsze tabletki na sen, powinieneś mieć świadomość, że jest to inwestycja, która się zwróci.

Skład

Jeśli decydujesz się na zakup leków nasennych bez recepty, kieruj się ich składem. Bezpiecznie jest wybierać naturalne suplementy diety, których receptura bazuje na ekstraktach roślin i ziół oraz wzbogacona jest witaminami. W danym preparacie powinna też znaleźć się melatonina.

Producent

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze tabletki na sen dostępne bez recepty, sprawdź, od jakiego pochodzą producenta. Im bardziej znana jest i ceniona marka farmaceutyczna, tym większa pewność, że kupuje się skuteczne pigułki, jakie wśród leków nasennych nie mają sobie równych. Dlatego przyjrzyj się rekomendacjom innych osób mających problemy ze snem.

Opinie

Opinie osób, które zażywają tabletki na sen bez recepty z rankingu, jaki udostępniliśmy, wyraźnie pokazują, czy dane pigułki są skuteczne i w jakich dokładnie obszarach pomagają. Dzięki temu możesz wybrać środek w pełni dopasowany do twoich potrzeb i zaburzeń snu, z jakimi zmagasz się na co dzień.

Co dodatkowo jest dobre na spokojny sen?

Możesz sobie zapewnić spokojny sen nie tylko wtedy, gdy zażywasz leki nasenne, ale też, gdy wdrożysz odpowiednie nawyki do swojego rytmu dnia. Przyjrzyj się dokładnie temu, co jesz, a także zadbaj o kondycję fizyczną. Nie bez znaczenia okażą się także rytuały związane z codziennym zasypianiem.

co dodatkowo na zaburzenia snu
Fot.: Co dodatkowo na zaburzenia snu?

1. Dieta

Dieta ma spore znaczenie, jeśli chodzi o jakość snu. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, żeby nie objadać się przed zaśnięciem. Natomiast nie zaszkodzi wypicie szklanki ciepłego mleka. Na efektywność snu wpływa korzystnie optymalnie zbilansowany jadłospis, dostosowany do potrzeb żywieniowych konkretnej osoby.

2. Wysiłek fizyczny

Odpowiednio dopasowana do konkretnej osoby aktywność fizyczna wyraźnie poprawia jakość snu, skracając czas zasypiania i wydłużając czas snu głębokiego. Sport rozluźnia mięśnie, co sprzyja odprężeniu i pozbyciu się napięcia z organizmu. Musisz jedynie pamiętać, aby trening nie odbywał się później niż 3 godziny przed zaśnięciem.

3. Wstawianie i chodzenie spać o tej samej porze

Jeśli masz problemy z zasypianiem, to powinieneś zadbać o wprowadzenie zdrowych rytuałów, które przełożą się na uregulowanie rytmu dobowego. Specjaliści podkreślają, że szczególnie ważne jest to, aby wstawać i chodzić spać o tej samej porze. Regularność sprzyja właściwemu funkcjonowaniu układu nerwowego.

4. Unikaj drzemek w trakcie dnia

Kiedy należysz do grona osób szukających rozwiązania na to, co skraca czas zasypiania, unikaj drzemek w trakcie dnia. Drzemka na pewno nie może odbywać się po godzinie 18. Nie powinna też być dłuższa niż 30 minut, ponieważ mózg przechodzi wtedy w fazę snu głębokiego.

Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie są najmocniejsze tabletki nasenne bez recepty?

Najmocniejsze tabletki nasenne bez recepty to zazwyczaj środki syntetyczne, mające w składzie substancje chemiczne, wywołujące niestety bardzo często uzależnienie lub skutki uboczne. Takich środków nie mogą też zażywać wszyscy. Wykluczone są na przykład osoby przewlekle chore albo kobiety w ciąży i karmiące piersią. Specyfiki znane jako mocne tabletki działają jako lek nasenny, regulując zaburzenia snu. Natomiast, kiedy chciałbyś mieć dostęp do środków bezpiecznych, z hormonem snu, zdecyduj się na suplementy diety. Zwalczają one nie tylko objawy, ale też przyczyny problemów z zasypianiem i utrzymaniem odpowiedniego rytmu dobowego. Nie mają skutków ubocznych oraz są rekomendowane dla większości osób. Zniwelują niedobór snu, wobec czego sprawdzają się jako najlepsze tabletki nasenne.

Jakie są tabletki na sen na receptę?

Tabletki na sen na receptę to zwykle takie środki farmakologiczne, w jakich składzie znajdują się syntetyczne, chemiczne substancje aktywne. Są to na przykład benzodiazepiny. Wykazują one działanie uspokajające, przeciwlękowe i nasenne równocześnie. Dlatego bardzo często zalecane są u osób z depresją, nerwicą albo stanami lękowymi. Są to specyfiki wykazujące mocne działanie uzależniające. Jeśli z konkretnych powodów nie możesz przyjmować takich środków albo po prostu nie chcesz obciążać organizmu, przyjrzyj się innym propozycjom. Skuteczną alternatywą są suplementy diety, opierające się na naturalnych składnikach. Możesz wybierać tabletki o dużej zawartości melatoniny. Ułatwiają zasypianie i nie dopuszczają do wybudzania się.

Czy tabletki nasenne są bezpieczne?

Tabletki nasenne bez recepty są bezpieczne, ponieważ zaliczają się do suplementów diety. Dlatego nie wywołują uczuleń i uzależnienia. Ich główną rolą jest zniwelowanie uczucia zmęczenia, obniżenie poziomu stresu i zagwarantowanie odprężenia. Receptury takich kapsułek bazują na naturalnych wyciągach ziołowych, witaminach i melatoninie. Zażywaj je przed pójściem spać, a zagwarantujesz sobie dobry sen. Wyregulowanie pracy neuroprzekaźników w mózgu z zastosowaniem naturalnych środków farmakologicznych to bezpieczna metoda.

Jak stosować tabletki na sen?

Tabletki na sen stosuj zawsze zgodnie z instrukcją podaną przez producenta na opakowaniu. Suplementy diety powinny być używane jako uzupełnienie codziennej diety. Przed zastosowaniem konkretnych kapsułek upewnij się, że nie wchodzą w interakcję z innymi pigułkami, jeśli takie zażywasz. Najczęściej kapsułki należy zażywać na chwilę przed zaśnięciem, aby się odprężyć. Jeśli dany środek dodatkowo ma służyć sprawności umysłu i podtrzymaniu energii, producent zaleca stosować go też w ciągu dnia.

Podsumowanie

W rankingu najlepszych tabletek nasennych, dostępnych bez recepty umieściliśmy suplementy diety składające się z naturalnych składników roślinnych. Zwiększają one długość oraz jakość snu, a ponadto poprawiają nastrój. Jeżeli do tej por nie mogłeś zasnąć albo się budziłeś wielokrotnie w nocy, sprawdź, co proponujemy. Wszystkie tabletki z tego zestawienia działają korzystnie na rytm dobowy, a także na sferę intelektualną i emocjonalną. Dzięki temu możesz poprawić swoje funkcjonowanie w każdej dziedzinie, nie tylko w nocy.

Źródła:

[1] – Zisapel N.: New perspectives on the role of melatonin in human sleep, circadian rhythms and their regulation. r J Pharmacol. 2018 Aug;175(16):3190-3199.
[2] – Bent S, Padula A, Moore D, Patterson M, Mehling W.: Valerian for sleep: a systematic review and meta-analysis. Am J Med. 2006 Dec;119(12):1005-12.
[3] – Lillehei AS, Halcón LL, Savik K, Reis R.: Effect of Inhaled Lavender and Sleep Hygiene on Self-Reported Sleep Issues: A Randomized Controlled Trial. J Altern Complement Med. 2015 Jul;21(7):430-8.
[4] – Salter S, Brownie S.: Treating primary insomnia – the efficacy of valerian and hops. Aust Fam Physician. 2010 Jun;39(6):433-7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry