Tabletki na porost włosów

Tabletki na porost włosów – ranking i opinie o najlepszych preparatach w 2024 roku

Szukasz najlepszych tabletek na porost włosów? Skoro tutaj jesteś, to odpowiedź z pewnością jest twierdząca. Zacznijmy od tego, co tak właściwie oznacza stwierdzenie „najlepsze” w kontekście tego typu suplementów diety. Odpowiedź jest bardzo prosta! Najlepsze tabletki na porost włosów to takie, które faktycznie działają, czyli zmniejszają ilość wypadających włosów i pobudzają wzrost nowych.

Czy takie suplementy diety są powszechnie dostępne na rynku? Tak, jednak znajdziesz pośród nich takie, które mogą pełnić jedynie rolę placebo. Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem, zarówno w grupie mężczyzn, jak i kobiet.

Nasz ranking pozwoli ci spośród setek dostępnych tabletek wyróżnić te, które naprawdę przyniosą oczekiwane efekty. Raz na zawsze zapomnij o zakolach, rzadkich włosach i wypadających cebulkach.

Rankingiem dla mężczyzn [link do sekcji] zajął się Kamil, a częścią dla Kobiet [link do sekcji] Magda, także jesteś w odpowiednich rękach.

Porównanie Tabletek na porost włosów dla mężczyzn

Zebraliśmy w jednym miejscu 5 najpopularniejszych suplementów diety na wzrost włosów i przeciwko ich wypadaniu. Uporządkowaliśmy je od tych najbardziej skutecznych, do tych, które mogą stanowić jedynie wsparcie w codziennej pielęgnacji.

Wybierz produkt, który zadziała kompleksowo na kondycję skóry głowy, twoje mieszki włosowe i ogólny wygląd włosów.

Pozycja:Zdjęcie:Produkt:Pierwsze Efekty:Stałe Efekty:Ocena:Oferta:
1https://zop2021.pl/wp-content/uploads/profolan-miniatura.jpgProfolan4 tygodnieTak10 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/profolan-oferta
2https://zop2021.pl/wp-content/uploads/folisin-miniatura.jpgFolisin4 tygodnieTak9.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/folisin-oferta
3https://zop2021.pl/wp-content/uploads/vita-hair-man-miniatura.jpgVita Hair Man8 tygodniTak9 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/vita-hair-man
4https://zop2021.pl/wp-content/uploads/follixin-miniatura.jpgFollixin8 tygodniTak8.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/follixin-oferta

Tabletki na porost włosów dla mężczyzn ranking TOP 4 suplementów w 2024 roku

Wypadanie włosów to bardzo powszechny problem u mężczyzn, zarówno w grupie starszych, jak i młodszych pokoleń. Problem łysienia może mieć różne podłoża, jednak mając świadomość własnego zdrowia, stosując odpowiednią pielęgnację i łącząc to wszystko z jakościową suplementacją, możesz znacząco ograniczyć wypadanie włosów, a nawet całkowicie je zatrzymać.

Przedstawiamy TOP 5 suplementów diety w 2024 roku, które pozwolą ci zachować piękne, gęste i przede wszystkim zdrowe włosy.

1. Profolan

Na pierwszym miejscu w rankingu, bezapelacyjnie, umieściliśmy suplement diety Profolan, to bez wątpienia najlepsze tabletki na porost włosów dla mężczyzn, o czym zaraz się przekonasz. Jest to produkt, który w swoim składzie zawiera idealnie skomponowaną mieszankę składników wspomagających proces tworzenia się nowych cebulek włosów, przy równoczesnym zatrzymaniu wypadania tych, które już się ukształtowały.

Suplement diety Profolan góruje nad innymi z tego względu, że dba o włosy i skórę głowy w kompleksowy sposób, nie tylko pobudzając wzrost nowych cebulek, ale także całkowicie niwelując problem łysienia.

Profolan przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy zmagają się z zakolami, łysieniem czubka głowy lub całkowitym wypadaniem włosów. W tym suplemencie diety kluczowym elementem jest formuła Grow3, dzięki której mieszki włosowe są silniejsze, skóra głowy bardziej nawilżona, naturalny kolor włosów jest wzmocniony, a nowe włosy przestają wypadać. Ponadto Profolan blokuje DHT (dihydrotestosteron), który łączy się bezpośrednio z łysieniem androgenowym.

W składzie suplementu diety znajdziemy ekstrakty roślinne najwyższej jakości z pokrzywy i polskiego skrzypu polnego, L-cysteinę oraz unikalną mieszankę witamin i minerałów. Wszystkie te składniki wpływają zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio na kondycję włosów, ich strukturę, ukrwienie skóry głowy i wzrost nowych mieszków włosowych w najbardziej wrażliwych miejscach.

Dodatkowym atutem jest fakt, że składniki Profolanu wspierają również paznokcie i skórę. Regularne przyjmowanie suplementu diety daje zadowalające rezultaty już po pierwszym miesiącu kuracji, jednak najbardziej spektakularne efekty będziesz mógł zauważyć po pełnych 3 miesiącach stosowania. Podsumowując to najlepsze tabletki na porost włosów dla mężczyzn w czerwcu 2024 roku.

Jak Stosować Produkt

Suplement diety Profolan produkowany jest w formie kapsułek. W celu uzyskania najlepszych efektów należy przyjmować dawkę dwóch kapsułek, po każdym posiłku, popijając je dużą ilością wody.

Najlepsze Tabletki na Porost Włosów Opinie

Ten suplement diety naprawdę działa cuda. Miałem problemy z bardzo dużymi zakolami i po przetestowaniu różnych szamponów czy wcierek i wydaniu masy pieniędzy, myślałem, że jedynym rozwiązaniem będzie zgolić się na łyso. Moja żona przekonała mnie do ostatniej deski ratunku, jaką miał być właśnie Profolan. Faktycznie pomogło! Zakola się zmniejszyły, nowe włosy rosną i pozostają na głowie. Stosuję Profolan od miesiąca i zamówiłem już drugie opakowanie.

Autor Opinii: Marek D.

Tabletki na porost włosów i inne suplementy diety, zawsze były dla mnie ściemą. Jednak kiedy zaczęło mi doskwierać łysienie androgenowe (zdiagnozowane przez lekarza) zacząłem szukać czegoś, co pomoże mi zniwelować ten problem. Skuszony dobrymi opiniami, zamówiłem Profolan i zdecydowanie się nie zawiodłem. Włosy naprawdę zrobiły się gęstsze i mocniejsze, a o ich wypadaniu zdążyłem już zapomnieć. Polecam każdemu!

Autor Opinii: Krystian W.

Zalety

 • Suplement diety eliminuje wypadanie włosów.
 • Poprawia ukrwienie skóry głowy i pobudza wzrost nowych włókien.
 • Jest skuteczny w łysieniu androgenowym.
 • Wzmacnia naturalny kolor włosów.
 • Działa również na skórę i paznokcie.
 • Dostarcza substancje odżywcze, które eliminują niedobór witamin i minerałów.

Wady

 • Pełna kuracja trwa 3 miesiące, jednak pierwsze efekty widać już w pierwszym okresie regularnego stosowania.

Skład

 • L-CYSTEINA
 • Witamina C
 • Witamina E
 • Witamina B6
 • Cynk
 • Miedź
 • SKRZYP POLNY
 • POKRZYWA

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.profolan.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Tabletki na wzrost włosów Profolan w naszym rankingu otrzymują ocenę:

10 / 10


2. Folisin

Na drugim miejscu w rankingu znalazły się tabletki na zagęszczenie włosów Folisin, który łączy w sobie mniej popularne składniki, wspierające wieloetapowy proces wzrostu nowych włosów. Jego działanie opiera się na składniku AnaGain™ Nu, który pozyskiwany jest z kiełków młodego grochu.

Jest to suplement diety, który pomaga w walce z łysieniem spowodowanym różnymi czynnikami. Z uwagi na różnorodne przyczyny problemów z włosami u mężczyzn producent podkreśla, że warto zadbać o wiele czynników, które wpływają na kondycję włosów.

Suplement na porost włosów Folisin przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy z różnych przyczyn zmagają się z problemami dotyczącymi utraty włosów na głowie. Niezależnie od tego, czy przyczyną łysienia są problemy hormonalne, nadmierny stres czy po prostu geny, Folisin przy regularnym stosowaniu może rozwiązać kwestię wypadania włosów.

Te tabletki na zdrowe włosy w swoim składzie łączą naturalne składniki roślinne, które nie są tak popularne w pielęgnacji włosów, jak skrzyp polny, pokrzywa czy kolagen. W składzie Folisin znajdziemy AnaGain™ Nu, wytwarzany z grochu, który jest głównym składnikiem biorącym czynny udział w fazie wzrostowej włosa i jednocześnie skracającym fazę spoczynkową.

Ponadto z suplementem przyjmujemy również ekstrakt z palmy sabałowej i współgrający z nim ekstrakt z pestek dyni, kwas fosfatydowy, piperynę oraz witaminy i minerały (biotyna, cynk, witamina A i witamina E).

Nietypowe połączenia pozwalają na uzyskanie zmaksymalizowanego efektu zatrzymania wypadania włosów, pobudzenia wzrostu nowych cebulek i odżywienia skóry głowy. Podsumowując to dobre tabletki na porost włosów.

Jak Stosować Produkt

Dawka suplementu diety Folisin to 1 kapsułka, którą należy przyjmować dwa razy w ciągu dnia. Dla lepszego wchłaniania suplement warto popić 300 ml wody.

Opinie Konsumentów

Zauważyłem u siebie wypadające włosy, więc postanowiłem zamówić właśnie ten suplement. Początkowo nie widziałem bardzo spektakularnych efektów, jednak pod koniec pierwszego opakowania zacząłem naprawdę widzieć różnicę, w porównaniu z tym, co było wcześniej. Moje włosy przestały wypadać, a do tego stały się gęstsze i jakby ciemniejsze. Jestem zadowolony, zamówiłem już drugi raz i myślę, że na tym się nie skończy.

Autor Opinii: Daniel P.

Naprawdę pomogło. Fakt, musiałem trochę poczekać na efekty, jednak pod koniec 3-miesięcznej kuracji widziałem naprawdę zadowalające rezultaty. W moim przypadku sprawa była trochę bardziej skomplikowana. Praktycznie wszyscy mężczyźni w mojej rodzinie zmagają się z zakolami i łysieniem androgenowym. Myślałem, że i ja jestem na to skazany, jednak kiedy tylko zauważyłem pierwsze sygnały, udało mi się odpowiednio szybko zareagować. Na ten moment mam najbujniejszą czuprynę w rodzinie!

Autor Opinii: Patryk W.

Zalety

 • Skład suplementu jest bardziej zróżnicowany w porównaniu do innych dostępnych na rynku. Dzięki temu może sprawdzić się mężczyznom, którym z różnych przyczyn najpewniejsze składniki nie są w stanie pomóc.
 • Suplement ma korzystny wpływ na porost włosów, ich wygląd i kondycję skóry głowy.

Wady

 • Dla najlepszych efektów suplement należy przyjmować 2 razy w ciągu dnia, przez 3 miesiące.

Skład

 • Ekstrakt z owoców palmy sabałowej [25% kwasów tłuszczowych]
 • Ekstrakt z pestek dyni [20% beta sitosteroli]
 • Ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego – AnaGain™ Nu
 • Mieszanina tokotrienoli/tokoferoli z olejowca gwinejskiego – EVNolMax™
 • Ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny]
 • Kwas fosfatydowy – PhosphaMax
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego [95% piperyny] – BioPerine®
 • Witamina A
 • Witamina E
 • Biotyna
 • Cynk
 • Miedź
 • Selen – Selenium SeLECT®

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.folisin.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Tabletki na szybki porost włosów Folisin w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.5 / 10


3. Vita Hair Man

Vita Hair Man to tabletki na porost włosów, które charakteryzują się składem zawierającym składniki naturalnie występujące w codziennej diecie. Skład jednej dawki suplementu diety zapewnia dostarczenie wszystkich witamin i minerałów, kluczowych do przebiegu prawidłowego cyklu wzrostu włosa.

Suplement diety zajmuje 3 miejsce w rankingu z uwagi na to, że dostarcza mikroelementy niezbędne do pobudzenia wzrostu włosów i odżywienia skóry głowy, jednak w mniejszym stopniu niż poprzednie suplementy może ograniczać wypadanie mieszków włosowych.

Tabletki na porost włosów Vita Hair Man przeznaczone są dla mężczyzn, którzy skarżą się na słabe, cienkie i wypadające włosy. Łysienie dotyka bardzo dużą część społeczeństwa, a jego przyczyny mogą być naprawdę różne. Wielu mężczyzn skarżących się na wypadanie włosów od razu obwinia geny lub gospodarkę hormonalną, zapominając o podstawach, jakimi są zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta.

Suplement diety Vita Hair Man pozwala uzupełnić braki najistotniejszych składników odżywczych, które mają ogromne znaczenie w przypadku zdrowia włosów i szybkości ich wzrostu. Skład tabletek obejmuje kolagen ze skóry ryb morskich, którego wchłanianie wzmacnia witamina C.

Oprócz tego keratyna i biotyna wpływają na silną strukturę włosa, a witamina E, cynk i selen pobudzają ich tempo wzrostu. Warto jednak podkreślić, że wszystkie składniki aktywne, których działanie oferuje ten suplement diety, bez większych trudności możemy dostarczyć w prawidłowo zbilansowanej diecie lub, jak w przypadku kolagenu i keratyny, nasz organizm jest w stanie samodzielnie syntetyzować ich niezbędne ilości. Co można więcej dodać? To naprawdę dobry lek na porost włosów.

Jak Stosować Produkt

Producent zaleca przyjmowanie suplementu diety rano i wieczorem, w dawce 1 kapsułki, popijając ją dużą ilością wody.

Opinie Konsumentów

Prowadzę bardzo stresujący tryb życia. Miałem bardzo intensywny czas w pracy, mało spałem, a moja dieta nie wyglądała najlepiej. Zdałem sobie sprawę z tego, że taki tryb życia nie prowadzi do niczego dobrego, kiedy moje włosy zaczęły słabo wyglądać ,a następnie wypadać garściami. Zacząłem zwracać uwagę na to co jem i ile śpię, a dodatkowo wsparłem się suplementacją. Po około 2 miesiącach stosowania kapsułek na wypadanie włosów, wszystko wróciło do normy. Polecam każdemu.

Autor Opinii: Sebastian Z.

Zmagam się z zakolami od około 2 lat. Próbowałem wielu suplementów, szamponów, czy wcierek, jednak nic nie pomogło mi pozbyć się problemu w 100%. Na szczęście udało mi się trafić na Vita Hair Man, dzięki czemu moje włosy zaczęły dobrze wyglądać. Zakola zmniejszyły się delikatnie, jednak sama kondycja włosa i skóry głowy bardzo się poprawiła. Wydaje mi się, że taka już moja uroda i zakola są mi pisane, jednak sam suplement bardzo pomógł mi zadbać o te włosy, które na mojej głowie zostały.

Autor Opinii: Jacek B.

Zalety

 • W składzie forma witamin i minerałów jest dobrze przyswajalna.
 • Suplement diety może poprawić kondycję włosów i przyspieszyć ich wzrost.

Wady

 • Suplement diety może nie być skuteczny w walce z łysieniem na podłożu genetycznym i hormonalnym.
 • Składniki aktywne suplementu diety z powodzeniem można dostarczyć w dobrze zbilansowanej diecie.
 • Kapsułki należy przyjmować dwa razy w ciągu dnia.

Skład

 • Kolagen ze skór ryb morskich
 • Witamina C
 • Keratyna
 • Witamina E
 • Cynk
 • Selen
 • Biotyna

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.vitahairman.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Tabletki na włosy ranking przyznaję Vita Hair Man Ocenę:

9 / 10


4. Follixin

Producent przedstawia suplement diety Follixin jako kapsułki na porost włosów przeznaczone dla mężczyzn, którzy chcą rozpocząć walkę przeciwko wypadaniu włosów i równocześnie pragną zadbać o swoją skórę głowy. Najlepsze efekty stosowania suplementu można zauważyć po 9 miesiącach kuracji.

Kapsułki na porost włosów przeznaczone są dla mężczyzn z rzadkimi, słabymi i wypadającymi włosami. Producent w skład suplementu diety Follixin wkomponował składniki, które na pierwszy rzut oka korzystnie wpływają na odżywienie mieszków i wzrost nowych włosów. Włosy są strukturą, która do prawidłowej syntezy potrzebuje niezbędnych składników dostarczanych wraz z dietą.

Dzięki niektórym substancjom czynnym pochodzącym z roślin takich, jak skrzyp polny możemy jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces. Niemniej jednak, aby tak się stało, niezbędne jest odpowiednie stężenie poszczególnych składników.

Suplement diety Follixin zajmuje 4 miejsce w rankingu z uwagi na dobry skład, jednak mniej korzystne proporcje. Ekstrakt ze skrzypu polnego, znajdujący się na pierwszym miesiącu w składzie substancji aktywnych (co powinno oznaczać, że jest go najwięcej) to zaledwie 19%.

Jak Stosować Produkt

Kapsułki na porost włosów Follixin należy przyjmować dwa razy w ciągu dnia, popijając jedną sztukę dużą ilością wody.

Zalety

 • Tabletki na porost włosów Follixin dostarczają składniki, które organizm wykorzystuje do syntezy nowych włosów.

Wady

 • Stężenie substancji aktywnych może być niewystarczające do zauważenia zadowalających efektów.
 • Producent zaleca prowadzenie kuracji nawet do 9 miesięcy.
 • Kapsułki należy przyjmować 2 razy w ciągu dnia.

Skład

 • BioactivHairRegrowth (™) Blend ,
 • Wyciąg ze skrzypu polnego (Equisetum arvense) 19% związków krzemowych,
 • Wyciąg z pokrzywy (Urtica dioica),
 • Hydrolizowany kolagen,
 • L-cysteina,
 • kwas askorbinowy (witamina C)
 • tlenek cynku,
 • D-alpha-tokoferol 50% witamina E,
 • kwas nikotynowy (niacyna),
 • kwas pantotenowy,
 • witamina B6,
 • witamina B2,
 • witamina B1,
 • glukonian miedzi,
 • kwas foliowy,
 • biotyna,
 • Cyjanobalamina  0.1% (witamina B12)

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.follixin.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Ranking Tabletek na włosy przyznaję follixin ocenę:

8.5 / 10


Porównanie Tabletek na porost włosów dla kobiet

Problem łysienia wydaje się występować o wiele częściej u mężczyzn niż u kobiet. Pewnie dlatego, że przy posiadaniu długich włosów o wiele łatwiej jest ukryć ich mniejszą ilość.

Niemniej jednak łysienie kobiet jest coraz bardziej powszechne i nie można bagatelizować niepokojących objawów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych tabletek na wypadanie włosów przeznaczony również dla kobiet.

Pozycja:Zdjęcie:Produkt:Pierwsze Efekty:Stałe Efekty:Ocena:Oferta:
1https://zop2021.pl/wp-content/uploads/locerin-miniatura.jpgLocerin4 tygodnieTak10 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/locerin-oferta
2https://zop2021.pl/wp-content/uploads/jelly-bear-hair-miniatura.jpgJelly Bear Hair6 tygodniTak9.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/jelly-bear-hair-oferta
3https://zop2021.pl/wp-content/uploads/hair-care-panda-miniatura.jpgHair Care Panda6 tygodniTak9 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/hair-care-panda-oferta
4https://zop2021.pl/wp-content/uploads/hairvity-miniatura.jpgHairvity WomenBrak InformacjiNie8.5 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/hairvity-women-oferta
5https://zop2021.pl/wp-content/uploads/biotin-plus-loxon.jpgBiotin Plus LoxonBrak InformacjiNie8 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/biotin-plus-loxon-oferta

Tabletki na porost włosów dla kobiet ranking TOP 5 suplementów w 2024 roku

Zaczynając od suplementów diety, które mogą poszczycić się najlepszym składem i opiniami zadowolonych klientek, kończąc na nieco mniej skutecznych tabletkach na wypadanie włosów, przedstawiamy 5 TOP suplementów diety w 2024, które pomogą każdej kobiecie zadbać o bujne i gęste włosy.

Jeżeli szukasz odpowiedzi, jakie tabletki na włosy wybrać — tutaj na pewno ją znajdziesz!

1. Locerin

Locerin to najlepszy suplement na włosy dla kobiet, którego składniki zostały precyzyjnie dobrane i skomponowane tak, aby wzmacniały wzajemnie swoje korzystne oddziaływanie na kondycję włosów, skóry głowy, a dodatkowo paznokci.

Połączenie bogactwa roślinnych ekstraktów, z niezbędnymi witaminami i minerałami w wysokich dawkach sprawia, że nie dało się umieści tego suplementu diety nigdzie indziej, niż na pierwszym miejscu naszego rankingu.

Lek na włosy Locerin przeznaczony jest głównie dla kobiet, którym zależy na poprawie kondycji włosów, przyspieszeniu wzrostu i pobudzeniu mieszków włosowych raz zapobieganiu wypadaniu.

Skład suplementu diety łączy w sobie aż 16 składników aktywnych, dzięki czemu zyskuje on możliwość działania na włosy pod różnymi kątami oraz, poprzez współdziałanie substancji czynnych, maksymalizuje swoje korzystne właściwości. W składzie Locerinu znajduje się aż 7 ekstraktów roślinnych, MSM (Metylosulfonylometan) oraz liczne witaminy i minerały, niezbędne do przebiegu procesów rozwoju i wzrostu włosów.

Dawki wszystkich mikroelementów spełniają dzienne zapotrzebowania organizmu, a dodatkowo, dla wzmocnienia efektu, ilość biotyny stanowi aż 1000% jej dziennej podaży. W efekcie regularne stosowanie Locerinu wzmacnia włosy od cebulek aż po same końce, niweluje łysienie, wspiera od wewnątrz skórę głowy, a dodatkowo poprawia wygląd paznokci oraz sprawia, że są one znacznie twardsze i zdrowsze. W naszej opinii Locerin to najlepsze tabletki na porost włosów dla kobiet w czerwcu 2024 roku.

Jak Stosować Produkt

Rano i wieczorem, należy przyjąć 1 kapsułkę Locerin, popijając ją dużą szklanką wody. Dzienna dawka suplementu to 2 kapsułki, które w celu osiągnięcia najlepszych efektów należy przyjmować przez minimum 3 miesiące. Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po 2-4 tygodniach.

Magdzie z naszej redakcji udało się wynegocjować z producentem zniżkę 20% dla czytelników

Opinie Konsumentów

Zaczęłam stosować specyfik na porost włosów, jakim jest Locerin, kiedy zauważyłam, że moje włosy zostają na szczotce w zdecydowanie większych ilościach niż wcześniej. Moja fryzura była oklapnięta, a ja w żaden sposób nie mogłam uzyskać objętości. Wszystko, było spowodowane złą dietą, stresem i ogólnie nieprawidłowym stylem prowadzenia się w tamtym okresie mojego życia. Locerin pomógł mi przywrócić włosy do poprzedniej kondycji, a nawet jeszcze bardziej je odżywił i pobudził do wzrostu. W 3 miesiące kuracji moja fryzura zgęstniała i urosła aż o 5 centymetrów!

Autor Opinii: Ewelina P.

Od zawsze miałam rzadkie i słabe włosy, jednak w ostatnim czasie postanowiłam prowadzić bardziej świadomą pielęgnację. Zakupiłam szampony, odżywki i… Locerin. To właśnie on pozwolił mi osiągnąć wymarzone efekty. Już po 2 tygodniach stosowania zauważyłam, że moje włosy stały się bardziej błyszczące i sprężyste, skóra głowy mniej się przetłuszczała, a w okolicy czoła zaczęły pojawiać się małe „baby hair’s”. Po miesiącu stosowania zamówiłam kolejne opakowanie i już nie mogę doczekać się kolejnych efektów.

Autor Opinii: Dagmara W.

Zalety

 • Dopracowany i przemyślany skład — aż 16 składników aktywnych, które wzajemnie uzupełniają swoje korzystne działanie na włosy.
 • Pierwsze efekty widoczne są już po 2 tygodniach regularnego stosowania.
 • Szybszy wzrost włosów i poprawa ich wyglądu, zapobieganie wypadaniu.
 • Poprawa wyglądu skóry i paznokci.

Wady

 • Suplement diety należy przyjmować 2 razy dziennie.

Skład

 • Ekstrakt z organicznych kiełków groszku zielonego – AnaGain™ Nu
 • Ekstrakt z ziela skrzypu polnego [7% krzemionki]
 • Ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej
 • Ekstrakt z łodyg bambusa zwyczajnego [70% krzemionki]
 • Ekstrakt z liści lucerny siewnej
 • Metylosulfonylometan (MSM)
 • Ekstrakt z owoców papryki rocznej [10% kapsaicyny]
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® [95% piperyny]
 • Witamina C
 • Niacyna
 • Biotyna
 • Magnez
 • Cynk
 • Miedź
 • Mangan
 • Selen – Selenium SeLECT®

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.locerin.pl
Dostępne Promocje:Dostępne
Ważne do 19 czerwca 2024 roku [Sprawdź: Link do Promocji]

Nasza Opinia

Locerin – na porost włosów tabletki otrzymują w naszym rankingu ocenę:

10 / 10


2. Jelly Bear Hair

Suplement diety Jelly Bear Hair przekonuje do siebie konsumentów najczęściej z uwagi na swoją dość nietradycyjną formę. Zamiast kapsułek czy tabletek producent oferuje witaminy i składniki mineralne na porost włosów w formie żelków.

Suplement diety Jelly Bear Hair znajduje się na drugim miejscu w rankingu z uwagi na działanie oparte głównie na składnikach odżywczych, które możemy z powodzeniem pozyskać z dobrze zbilansowanej diety, nie dostarczając przy tym żadnych, dodatkowych substancji aktywnych.

Jelly Bear Hair to suplement diety przeznaczony głównie dla kobiet, które pragną zadbać o zdrowy wygląd swoich włosów. Składniki znajdujące się w suplemencie diety to witaminy i minerały, które organizm wykorzystuje w procesach wzrostu nowych włókien i kształtowania prawidłowej struktury włosa.

Dawka suplementu Jelly Bear Hair dostarcza 500% dziennego zapotrzebowania na biotynę, a także 200% niezbędnej dawki witaminy E, tiaminę, witaminę B6, niacynę, kwas pantotenowy oraz kwas foliowy. Pozostałe składniki, takie jak witamina A, cynk, miedź, mangan i selen występują w stężeniach spełniających minimalną dzienną podaż.

Warto jednak zaznaczyć, że większość tych witamin i minerałów może nie być do końca wykorzystana przez organizm, z uwagi na to, że ich nadmiar przekraczający zalecenia jest w naturalnych procesach wydalany z organizmu. Ponadto wszystkie wymienione składniki odżywcze możemy dostarczyć bez większych trudności wraz z codzienną dietą.

Jak Stosować Produkt

Producent zaleca przyjmowanie dziennej dawki w postaci 2 żelków, nie określając konkretnej godziny, czy wytycznych odnośnie do spożywanych posiłków. W celu optymalnego przyswojenia się wszystkich składników suplementu diety zalecane jest dokładne pogryzienie żelków.

Opinie Konsumentów

Przyjmuję suplement Jelly Bear Hair od miesiąca i widzę poprawę, nie tylko w wyglądzie włosów, ale także w kondycji skóry i paznokci. Jestem zadowolona, jednak muszę, przyznać, że początkowo forma żelków wydawała mi się dość ciekawa, jednak w dłuższej perspektywie jest raczej uciążliwa. Suplement diety jest stosunkowo twardy, przez co ciężko go pogryźć zgodnie z zaleceniami, a do tego klei się do zębów.

Autor Opinii: Marta B.

Właśnie kończę drugie opakowania tego suplementu diety. Wystawiam opinię po 2-miesięcznej kuracji. W ogólnym rozrachunku jestem dość zadowolona. Moje włosy faktycznie lepiej wyglądają, są grubsze i twardsze, a przy tym bardziej sprężyste i lśniące. Mimo tego, zależało mi głównie na tym, aby zwiększyć ich objętość i gęstość. Żelki wpływają korzystnie na ogólną kondycję, jednak w moim przypadku nie sprawdziły się jako stymulator wzrostu nowych włosów.

Autor Opinii: Dorota Z.

Zalety

 • Bogaty skład suplementu — aż 13 witamin składników odżywczych.
 • Wysokie zawartości witamin i składników mineralnych, które spełniają dzienne zalecane wartości spożycia.

Wady

 • Brak sprecyzowanych informacji odnośnie do suplementowania.
 • Suplement diety na bazie cukru.
 • Suplement diety nie jest odpowiedni dla wegan z uwagi na obecność żelatyny wieprzowej.

Skład

 • BIOTYNA
 • WITAMINA E
 • TIAMINA
 • WITAMINA B6
 • NIACYNA
 • KWAS PANTETONOWY
 • KWAS FOLIOWY
 • WITAMINA B12
 • CYNK
 • WITAMINA A
 • MANGAN
 • SELEN

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.jellybearhair.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Tabletki na łamliwe włosy Jelly Bear Hair w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.5 / 10


3. Hair Care Panda

Podobnie jak w przypadku suplementu diety zajmującego drugie miejsce w rankingu tabletek na porost włosów, Hair Care Panda to suplement diety przyjmujący postać żelków. Również podobnie, swoje działanie opiera na składnikach odżywczych, które organizm wykorzystuje w procesach stymulowania wzrostu i rozwoju włosów, jednak dostarcza mniejsze ilości poszczególnych witamin i minerałów, w niższych dawkach.

Suplement diety Hair Care Panda to produkt przeznaczony dla osób, które szukają wsparcia w swojej codziennej „włosowej” pielęgnacji.

Każda kobieta, która pragnie poprawić ogólną kondycję swoich włosów w składzie Hair Care Panda znajdzie witaminy i minerały, które od wewnątrz wspierają budowę włosa i cebulek.

Główną substancją czynną w tym suplemencie jest biotyna, która w dziennej dawce suplementu stanowi aż 5000% dziennego zapotrzebowania na ten składniki. Pozostałe witaminy i minerały to 100% zalecanej dziennej dawki, zakładając, że całkowita ich ilość zostanie przyswojona przez organizm (nie jest to jednak częste zjawisko).

Atutem tego suplementu diety jest fakt, że w swoim składzie nie zawiera żelatyny, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany przez osoby będące na diecie wegańskiej. Mimo tego w składzie Hair Care Panda znajdziemy składniki, które są znacząco mniej odżywcze i mogą zaburzać wchłanianie niektórych witamin i minerałów, są to głównie syrop glukozowy, cukier, modyfikowana skrobia z tapioki, a także modyfikowana skrobia ziemniaczana.

Jak Stosować Produkt

Producent zaleca przyjmowanie suplementu diety w dawce 2 żelków na dzień. W celu optymalnego wchłaniania składników suplement diety należy zażywać bezpośrednio po posiłku, dokładnie go gryząc.

Opinie Konsumentów

Przyjmuję suplement od 2 tygodni i zauważyłam poprawę kondycji włosów. Ciężko jednak mówić o bardzo spektakularnych efektach. Mam nadzieję, że jest to kwestia stosunkowo krótkiego czasu trwania kuracji. Smak jest okej, jednak same żelki są bardzo słodkie. Mam zamiar skończyć pierwsze opakowanie, jednak z uwagi na dość wysoką cenę nie mam pewności, czy zdecyduję się na drugie. Wszystko, zależy od końcowych efektów.

Autor Opinii: Aleksandra J.

Kończę pierwsze opakowanie żelków Hair Care Panda. Zdecydowałam się na zakup tego suplementu diety głównie dlatego, że ma formę żelków przyjazną dla wegan. Po miesiącu stosowania moje włosy wydają się gładsze, a w okolicy czoła pojawiły się nowe włosy, jednak są to typowe „baby hair’s” i na razie nie wpływają na lepszą objętość i gęstość włosów. Planuję kontynuować kurację zgodnie z zaleceniami producenta, jednak przyznam szczerze, że oczekiwałam lepszych efektów.

Autor Opinii: Joanna K.

Zalety

 • Jedna dawka suplementu dostarcza wysokie stężenie biotyny.
 • Suplement odpowiedni dla wegan.

Wady

 • Skład suplementu bazuje na mało odżywczych składnikach, takich jak syrop glukozowy, cukier, modyfikowana skrobia z tapioki i modyfikowana skrobia ziemniaczana.
 • Pozostałe witaminy i minerały w stosunkowo niewielkich dawkach.

Skład

 • Biotyna
 • Witamina B6
 • Niacyna
 • Cynk
 • Witamina A
 • Selen
 • Witamina B12
 • Witamina B1
 • Witamina E
 • Kwas Pantotenowy

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:www.hair-care-panda.pl
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Dobre tabletki na włosy Hair Care panda w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9 / 10


4. Hairvity Women

Hairvity Women to suplement diety, który ma wspierać kondycję włosów, poprzez działanie aż 20 składników aktywnych, z których główna rolę mają odgrywać aminokwasy endogenne wspierające strukturę włosów. Suplement diety znajduje się na 4. miejscu w rankingu z uwagi na swój mocno zróżnicowany skład.

Suplement diety Hairvity Women przeznaczony jest dla kobiet, które skarżą się na cienkie, słabe i wypadające włosy. Swoje działanie opiera głównie na kolagenie i pięciu aminokwasach, które mają wpływać na strukturę włosa od jego cebulki aż po sam koniec.

W przypadku tego suplementu diety warto zwrócić uwagę na fakt, że poszczególne aminokwasy faktycznie mogą wspierać budowę strukturalną włosów, poprzez zwiększoną syntezę keratyny, jednak stężenia tych związków w tym suplemencie, w połączeniu z zalecanym czasem trwania kuracji, nie są w stanie przynieść takich efektów, jakie deklaruje producent.

Z tego względu, nietypowy skład z uwzględnieniem aminokwasów, połączony z dużą ilością dość powszechnie stosowanych w tego typu suplementach diety substancji sprawia, że Hairvity Women został umieszczony dopiero na 4. miejscu naszego rankingu.

Jak Stosować Produkt

Suplement diety należy przyjmować 2 razy dziennie w postaci jednej kapsułki do posiłku.

Zalety

 • Nietypowy skład, uwzględniający aminokwasy.

Wady

 • Małe stężenia substancji czynnych.
 • Formuła nieodpowiednia dla wegan, z uwagi na dodatek żelatyny wieprzowej.
 • Suplement diety należy przyjmować 2 razy w ciągu dnia.

Skład

 • Kolagen
 • L-cysteina
 • L-leucyna
 • L-walina
 • L-lizyna
 • L-metionina
 • Witamina C
 • Ekstrakt ze skrzypu polnego
 • Niacyna
 • Żelazo
 • Witamina B6
 • Witamina B2
 • Witamina B1
 • Witamina A

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Najlepsze Tabletki na Porost Włosów – Ranking przyznaję Hairvity ocenę

8.5 / 10


5. Biotin Plus Loxon

Suplement diety mający wspierać budowę włosów i zapobiegać ich wypadaniu. Biotin Plus Loxon zajmuje ostatnie miejsce w rankingu z uwagi na niewielką ilość składników, z których najkorzystniejsze działanie na włosy ma wywierać biotyna. Skład tego suplementu diety to połączenie 2 500 µg biotyny, z niewielkimi dawkami cynku, selenu i L-cystyny.

Suplement diety Biotin Plus Loxon według producenta przeznaczony jest dla kobiet, które poszukują sposobu na wzmocnienie swoich włosów i zatrzymanie łysienia. Działanie suplementu może przyczynić się do wzmocnienia włosów jedynie poprzez obecność biotyny, z uwagi na to, że pozostałe substancje czynne obecne w składzie suplementu występują w bardzo słabo przyswajalnych formach chemicznych.

Zarówno glukonian cynku, jak i selenian (IV) sodu wchłaniają się w przewodzie pokarmowym w znikomych ilościach. Brak substancji pomocniczych dodatkowo potęguje ten efekt.

Jak Stosować Produkt

Producent zaleca przyjmowanie suplementu diety raz dziennie w postaci 1 kapsułki, podczas spożywania posiłku.

Zalety

 • Dawkowanie suplementu ogranicza się do przyjmowania 1 kapsułki.

Wady

 • Produkt nie jest odpowiedni dla wegan.
 • Substancje czynne występują w postaci słabo przyswajalnych związków chemicznych.

Skład

 • L-cystyna
 • Glukoza
 • Żelatyna wolowa
 • Glukonian cynku
 • Maltodekstryna
 • Sole magnezowe kwasów tłuszczowych
 • D-biotyna

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:30
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne

Nasza Opinia

Najlepsze Tabletki na Porost Włosów – Ranking przyznaję Biotin Plus Loxon Ocenę:

8 / 10


Leki na porost włosów na receptę, a leki OTC – jaka jest różnica?

Leki na porost włosów na receptę od leków OTC różnią się przede wszystkim stężeniem substancji czynnych, rodzajem zastosowanych związków i formalnościami, które muszą zostać dopełnione przez producentów przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Leki OTC (z języka angielskiego over-the-counter drug) to leki, które można zakupić w aptece lub sklepie bez konieczności posiadania recepty.

Najczęściej zawierają one o wiele mniejsze dawki substancji leczniczych lub w ich składach znajdują się głównie związki pochodzenia roślinnego. Czy to oznacza, że są mniej skuteczne? Niekoniecznie. W zależności od tego, na jaki lek OTC się zdecydujemy, jaka będzie jego jakość i rodzaj zastosowanych związków aktywnych, jego działanie może być tak samo skuteczne, jak działanie leku na receptę.

Niemniej jednak niezależnie od tego, czy recepta jest nam niezbędna, czy nie — lek to lek — oznacza to, że przed wprowadzeniem go do sprzedaży musi spełniać wszystkie prawne wymogi i wykazywać potwierdzone działanie.

Jaka jest różnica między suplementami na porost włosów dla kobiet i mężczyzn?

Różnica między suplementami na porost włosów dla kobiet i mężczyzn
Fot.: Różnica między suplementami na porost włosów dla kobiet i mężczyzn

Wypadanie włosów u kobiet i u mężczyzn pozornie może wyglądać, jak ten sam problem, jednak zagłębiając się dokładniej w jego przyczyny, mogą okazać się one zupełnie inne. Z tego względu, w celu uzyskania oczekiwanych efektów, kluczowe jest indywidualne podejście do każdej z płci.

Poza wzmożonym stresem, nieprawidłową dietą, zbyt małą aktywnością fizyczną i nieprawidłową higieną snu (czyli ogólnie pojętym „stylem życia”) na kondycję, a tym samym wypadanie włosów, mają wpływ przede wszystkim hormony, które u kobiet i u mężczyzn działają w nieco inny sposób.

Aby skutecznie pozbyć się problemów z wypadaniem włosów o podłożu androgenowym, istotne jest zastosowanie innych składników aktywnych w poszczególnych preparatach. Na szczęście producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i na rynku dostępne są naprawdę skutecznie działające suplementy diety, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Dlaczego tabletki, a nie wcierki lub szampony?

Najlepsze tabletki na porost włosów będą działać inaczej, niż szampony lub wcierki, ponieważ efekty ich przyjmowania są skutkiem przemian zachodzących wewnątrz organizmu. Szampony, wcierki, odżywki czy oleje działają na powierzchni, bezpośrednio wpływając na proces wzrostu włosa.

W przypadku najlepszych tabletek na porost włosów substancje aktywne uzupełniają niedobory i od środka pobudzają procesy kształtowania się mieszków włosowych. Ponadto specjalne rodzaje tabletek przeciw wypadaniu włosów mają działanie antyandrogenowe, co oznacza, że mogą wpływać na kontrolowanie hormonów, których wahania mogą przyczyniać się do łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie obu tych rozwiązań równocześnie – wcierki i tabletki na porost włosów mogą wspólnie przyspieszyć swoje działanie.

Czy tabletki na porost włosów są skuteczne?

Tak, tabletki na porost włosów mogą wykazywać bardzo dużą skuteczność w walce z łysieniem i wypadaniem włosów, jednak tylko wtedy, jeżeli uda nam się wykluczyć potencjalnie poważniejsze przyczyny tego typu problemów.

Najczęściej nadmierna utrata włosów wynika z niedoboru pewnych substancji odżywczych, zbyt małej ilości snu, stresu i wahań hormonalnych na przykład w poziomie testosteronu. Na wszystkie te czynniki możemy mieć realny wpływ, a suplementy diety powinny stanowić jedynie uzupełnienie zdrowych nawyków.

Tabletki na porost włosów mogą pomóc nam rozwiązać tego typu problemy, jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia podstawowych badań i ustalenia dokładnych przyczyn osłabienia włosów i łysienia.

Tabletki na porost włosów opinie lekarzy i pacjentów

Wielu lekarzy w przypadku problemów związanych z łysieniem zaleca stosowanie tabletek na porost włosów i włączenie odpowiedniej suplementacji. Podstawą do takiego postępowania jest znalezienie przyczyny słabej kondycji włosów.

Opinie pacjentów na temat konkretnych suplementów diety na wypadanie włosów są uzależnione głównie od potrzeb pacjenta i przyczyn jego problemów z włosami. Suplementacja, która będzie zawierać różne składniki aktywne może działać zupełnie inaczej na wypadanie włosów o innym podłożu.

Ważne jest to, aby podczas wybierania suplementu diety kierować się opiniami osób, które zmagają się z podobnym problemem.

Jakich efektów można się spodziewać, stosując tabletki na porost włosów i kiedy?

Efekty stosowania tabletek na porost włosów
Fot.: Efekty stosowania tabletek na porost włosów

Efektem stosowania tabletek na porost włosów będzie przede wszystkim zwiększona aktywność procesów w organizmie, odpowiadających za tworzenie struktur budujących mieszki włosowe. Oprócz tego suplementy diety dobrej jakości w swoim składzie zawierają kompozycje składników aktywnych, które będą również wpływać na zatrzymanie wypadania włosów, lepszą kondycję skóry głowy oraz zdrowszy wygląd włosów na całej ich długości.

W tego typu kuracjach kluczowa jest systematyczność i codzienne przyjmowanie tabletek czy kapsułek. Należy również pamiętać, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień, a do uzyskania zadowalających rezultatów potrzeba czasu.

Dobrej jakości suplementy diety i najlepsze tabletki pozwolą zauważyć poprawę już w ciągu pierwszych kilku tygodni, jednak zawsze warto doprowadzić kurację do końca, zgodnie z zaleceniami producenta, aby zachować wypracowane efekty na stałe.

Popularne składniki występujące w tabletkach na porost włosów

Składniki występujące w tabletkach na porost włosów
Fot.: Składniki występujące w tabletkach na porost włosów

Czytając składy wielu suplementów diety na porost włosów, możemy natknąć się na podobne składniki aktywne. Wynika to z faktu, że pewne związki mają zbawienne działanie na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci.

Należy jednak pamiętać, że oprócz zastosowania w suplemencie diety konkretnej substancji, równie istotne znaczenie ma jej dawka oraz inne składniki, które mogą wpływać na jej przyswajalność. Niżej przedstawiamy najpopularniejsze składniki występujące w tabletkach na porost włosów.

 • Biotyna – jest to związek, znany jako witamina B7 lub witamina H. Biotyna naturalnie występuje w żywności, jednak jej suplementacja może znacząco wpłynąć na kondycję włosów, skóry i paznokci. Jej działanie opiera się głównie na dostarczaniu do macierzy włosa związków siarkowych, które korzystnie wpływają na strukturę zarówno mieszków włosowych, jak i całej długości włosa. Biotyna stymuluje wzrost nowych włosów i zmniejsza ich wypadanie.
 • Krzemionka – należy do głównych związków, które budują strukturę włosa. Suplementacja krzemionki przyczynia się do tego, że włosy stają się grubsze, silniejsze, elastyczne, a przy tym bardziej błyszczące i gładsze. Krzemionka naturalnie występuje w żywności, jednak nie jest niezbędna organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, dlatego nie określa się jej norm dziennego spożycia. Niemniej jednak jej suplementacja znacząco wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd.
 • Aminokwasy siarkowe – siarka, która obecna jest w strukturze tych związków w organizmie wpływa bezpośrednio na kreatynę. Umożliwia  jej tworzenie silniejszych i trwalszych wiązań, w czasie powstawania struktury nowo rosnących włosów. Dzięki temu, z cebulek wyrastają grubsze i bardziej sprężyste włosy.
 • Witaminy z grupy B – jest to bardzo szeroka grupa związków, spośród których te najbardziej kluczowe dla zdrowia włosów to witaminy B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pirydoksyna), a także wspomniana wcześniej witamina B7 (biotyna). Kompleks tych witamin pobudza wzrost nowych cebulek, wzmacnia kondycję skóry głowy, dzięki czemu mogą się one w niej zdecydowanie dłużej utrzymać, a także stymuluje pracę keratynocytów, które są odpowiedzialne za budowanie silnej struktury włosa.
 • Witamina A, E, D, K – jest to grupa witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Każdy z tych związków działa w nieco inny sposób na włosy, jednak wszystkie sprawiają, że ich struktura staje się bardziej nawilżona, elastyczna i błyszcząca. Ponadto witamina A i E to silne przeciwutleniacze, które niwelują działanie wolnych rodników, a tym samym skutecznie walczą ze stresem oksydacyjnym, który jest jedną z głównych z przyczyn wypadania włosów.
 • Witamina C – jest niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu w organizmie, który jest jednym z głównych związków budujących strukturę włosa. Ponadto podobnie jak witamina A i E, witamina C ma właściwości przeciwutleniające i dzięki temu skutecznie zwalcza wolne rodniki.
 • Minerały (jod, potas, cynk, żelazo, krzem, wapń, magnez, selen, mangan, sód) – każdy z nas potrzebuje związków mineralnych do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów. Jeżeli w diecie występuje ich niewystarczająca ilość, organizm sam decyduje, które reakcje metaboliczne są priorytetowe. Z biologicznego punktu widzenia, włosy są nam najmniej potrzebne, dlatego przy zbyt małej podaży minerałów, organizm nie dostarcza do mieszków włosowych związków niezbędnych dla prawidłowego rozwoju włosów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletek na porost włosów?

Możemy wyróżnić kilka najważniejszych czynników, na które musimy zwrócić uwagę, podczas wybierania najlepszych suplementów diety na porost włosów. Mogłoby się wydawać, że najważniejszą kwestią jest skład produktu, jednak równie istotny jest producent, cena, a także opinie użytkowników.

Wiedząc, jakie kwestie są najbardziej istotne i jak należy do nich podejść, z całą pewnością uda ci się znaleźć suplement diety, który spełni Twoje oczekiwania.

1 – Skład

Skład produktu to podstawa. Zwróć uwagę na to, jakie substancje czynne zostały zastosowane w produkcji, ile ich jest i w jakich stężeniach występują. Suplement diety z trzema składnikami z pewnością zadziała lepiej niż ten, którego działanie opiera się tylko na jednej.

Podobnie jest w przypadku dawki — 150 mg biotyny, zadziała słabiej niż 300 mg. Ponadto należy również pamiętać o substancjach pomocniczych i uzupełniających. Substancje pomocnicze to te, które wspierają wchłanianie lub przyspieszają działanie głównych związków aktywnych, np. witamina C znacząco przyspiesza wchłanianie kolagenu. Substancje uzupełniające to wszystkie składniki budujące strukturę samej kapsułki np. żelatyna.

2 – Producent

To właśnie producent decyduje o końcowej jakości suplementu diety. Wybór zaufanych i sprawdzonych producentów daje ci gwarancję skuteczności. W procesie produkcji wiele czynników wpływa na efektywność działania suplementu diety.

Rodzaj zastosowanej substancji (wybór konkretnych związków np. cytrynian magnezu lub taurynian magnezu), sposób obróbki (np. sposób mieszania czy wysokość temperatur) i jakość maszyn produkcyjnych (np. zastosowanie najnowszych technologii) — to czynniki, o których konsument zazwyczaj nie myśli podczas zamawiania wybranego produktu, a które różnicują od siebie poszczególne suplementy diety.

3 – Odpowiednia Cena Produktu

Cena jest bardzo indywidualną kwestią. Podkreślamy jednak, że za dobrą jakość i skuteczność działania suplementu warto zapłacić. Na cenę produktu składają się koszty produkcji, rodzaj zastosowanych substancji, forma suplementu diety, a także rodzaj zastosowanego opakowania.

Czynniki, o których zapominamy, a które również decydują o cenie, to marka suplementów, na które się decydujemy i strategia marketingowa. Warto również pamiętać o tym, że jedno opakowanie danego suplementu diety może nie wystarczyć na cały okres zalecanej kuracji i należy liczyć się z faktem, że aby uzyskać trwałe i zadowalające efekty, konieczne będzie zamówienie więcej niż jednego opakowania.

4 – Opinie o produkcie

Nie mając wcześniej styczności z konkretnym suplementem diety, większość z nas bardzo często szuka opinii na jego temat w Internecie. Jak mieć pewność, że przeczytane informacje są prawdziwe? Nie sugeruj się opiniami umieszczonymi bezpośrednio na stronach producenta — to oczywiste, że w takich miejscach znajdziesz tylko pozytywne informacje.

Kiedy przeglądasz Internet, zwracaj uwagę na fora, blogi i grupy, na których komentarze wystawiają osoby faktycznie znające dany suplement. Pamiętaj również, że każdy organizm jest inny i nawet jeżeli komuś dany suplement diety sprawdził się w 100%, na ciebie może zadziałać zupełnie inaczej.

Jak dbać o włosy, aby były zdrowsze i szybciej rosły?

Jak dbać o włosy, aby były zdrowsze i szybciej rosły
Fot.: Jak dbać o włosy, aby były zdrowsze i szybciej rosły

W naszym artykule już nie raz podkreślaliśmy, że odpowiednia suplementacja, mająca na celu poprawę kondycji włosów, powinna być dodatkowym wsparciem i warto, aby podstawę zdrowia naszych włosów stanowił zdrowy tryb życia. W celu osiągnięcia najlepszych efektów zwracaj uwagę na czynniki, na które możesz mieć realny wpływ w swoim codziennym życiu.

Aby cieszyć się gęstymi, zdrowymi i pięknymi włosami należy połączyć przyjmowanie najlepszych suplementów diety, zbilansowany sposób odżywiania, kontrolowanie stresu i odpowiednią pielęgnację. Jak zrobić to najlepiej?

Suplementy diety

Wybieraj suplementy diety, które mają jakościowy skład, są produkowane przez sprawdzonych producentów i cieszą się dobrymi opiniami w Internecie. Nie daj się skusić niskim cenom produktów, które oferują niewyobrażalne efekty już po zażyciu pierwszych dawek. Pamiętaj, że do osiągnięcia efektów potrzebny jest czas.

Nawet najlepszy suplement diety, który obfituje w jakościowe składniki aktywne, nie zadziała w ciągu jednego dnia. Aby zauważyć efekty i utrzymać je na długo należy przestrzegać zalecanego przez producenta czasu kuracji i pamiętać o regularności przyjmowania suplementu diety.

Dieta

Dieta stanowi źródło wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, w tym również wzrostu i zachowania prawidłowej struktury włosów. W badaniach potwierdzono, że prawidłowa podaż praktycznie wszystkich witamin i składników mineralnych jest kluczowa w aspekcie zachowania zdrowia włosów.[1]

Nasze włosy są również doskonałym odzwierciedleniem tego, jak wygląda nasza dieta. Przeprowadzono badanie, w którym wykazano, że skład izotopowy włosów jest zależny od składu codziennej diety.[2]

Relaks i zmniejszenie stresu

O ile coraz więcej osób łączy sposób odżywiania ze stanem zdrowia, to wciąż znacznie mniejsza część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na nasz organizm ma przewlekły stres. Na włosy wpływa wiele czynników, w tym właśnie przewlekle podwyższony poziom kortyzolu, który wynika z odczuwania stresu.

W badaniach udowodniono, że jedną z najczęstszych przyczyn łysienia jest zwiększone stężenie hormonu stresu we krwi.[3, 4] Zwracając uwagę na pielęgnację włosów, należy również przyjrzeć się temu, jak reagujemy na stres, spróbować zmniejszyć ilość stresogennych czynników w naszym życiu i poświęcić czas na relaks.

Masaże głowy

Masaże głowy w pielęgnacji włosów są niedoceniane. Tymczasem, regularne pobudzanie krążenia w skórze głowy, może korzystnie wpływać na stan naszych mieszków włosowych. Masaż głowy przyspiesza krążenie, co sprawia, że krew szybciej płynie i w większych ilościach dostarcza niezbędne składniki potrzebne do wzrostu nowych i odżywiania obecnych cebulek włosów.

Regularnie masując skórę głowy, w krótkim czasie możemy wzmocnić nasze włosy, zatrzymać łysienie i wzmocnić efekt działania suplementów diety.

Odpowiednie kosmetyki i szampony

Nasza codzienna rutyna pielęgnacyjna może przyczynić się zarówno do polepszenia, jak i do pogorszenia kondycji włosów. Kosmetyki z agresywnymi związkami, które mają za zadanie usuwać zanieczyszczenia z naszych włosów, mogą osłabiać ich strukturę, a także podrażniać skórę głowy.

Warto stawiać na naturalną pielęgnację i jakościowe kosmetyki. Ważnym aspektem jest fakt, że każdy rodzaj włosów, potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Z tego względu, w tym przypadku konieczna jest świadomość. W doborze najlepszych kosmetyków zawsze warto zaczerpnąć wiedzy ze sprawdzonych źródeł, aby uzyskać najlepsze z możliwych efektów.

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak stosować tabletki na porost włosów?

Przy każdym suplemencie diety na porost włosów znajdziesz specjalne zalecenia dotyczące sposobu dawkowania i zażywania kapsułek czy tabletek. Z uwagi na to, że w każdym z suplementów diety znajdziesz inne składniki aktywne, konkretne produkty będą różnić się najlepszym czasem przyjmowania, koniecznością zażywania tabletek czy kapsułek wraz z posiłkiem, czy ilością wody koniecznej do popicia.

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto stosować się do wszystkich zaleceń. W przeciwnym wypadku substancje czynne mogą nie wchłonąć się całkowicie w przewodzie pokarmowym lub nie zadziałają w maksymalnie możliwy sposób.

Kto nie powinien stosować środków na porost włosów?

Wszystkie osoby, które są wrażliwe na jakiekolwiek składniki danego suplementu diety. Aby uniknąć działań niepożądanych, należy szczegółowo zapoznać się ze składem każdego suplementu diety na porost włosów, którego suplementację rozważamy.

Przed rozpoczęciem suplementacji na porost włosów zawsze warto znaleźć przyczynę naszych problemów. Czasami tabletki mogą pomóc zwalczyć utratę włosów, jednak nie sprawią, że problem zostanie całkowicie wyeliminowany. W takich przypadkach zawsze warto skontaktować się z lekarzem. 

Czy efekty są trwałe?

Przyjmowanie suplementów diety na porost włosów może pomóc trwale rozwiązać problemy z łysieniem, poprzez stymulowanie mieszków włosowych. Jednak warto mieć świadomość, że w przypadkach, w których tego typu problemy mają bardziej złożone podłoże, nawet najlepszej jakości suplementy diety mogą nie być skutecznym rozwiązaniem.

Podstawą jest odpowiednia diagnoza, która powoli na zdrowe postępowanie w przypadkach problemów z prawidłową kondycją włosów. 

Czy potrzebuję recepty?

Suplementy diety na porost włosów zaliczane są do grupy środków spożywczych, przez co do ich zakupu nie jest konieczna recepta. Działanie suplementów diety może być tak samo skuteczne, jak odpowiednio dobranych leków.

Warto mieć świadomość, że na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów diety, które mają na celu rozwiązać problemy z łysieniem i poprawić kondycję włosów, jednak wiele z nich różni się od siebie sposobem i jakością działania. Pomimo braku konieczności posiadania recepty, zawsze warto dokładnie przyjrzeć się temu, co znajduje się w składzie suplementu diety, który planujemy zakupić.

Czy występują skutki uboczne?

Stosowanie dobrej jakości suplementów diety na porost włosów nie powinno wywołać żadnych skutków ubocznych. Wyjątkiem są sytuacje, w których osoba zażywająca dany suplement diety ma uczulenie na którąkolwiek z substancji obecnych w jego składzie.

Zapoznając się z zawartością kapsułek, tabletek, żelków, a także szamponów i innych kosmetyków, warto zwrócić uwagę nie tylko na substancje czynne, ale także na pomocnicze i uzupełniające. 

Podsumowanie

Stosując odpowiednio dobraną suplementację, naprawdę możesz skutecznie przeciwdziałać łysieniu i osłabieniu ogólnej kondycji włosów. W rankingu przedstawiliśmy zarówno najlepsze suplementy diety, jak i te nieco słabsze, zwracając uwagę na ich mocne i słabe strony.

Wszystko z myślą o tym, aby wskazać aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania suplementacji, która będzie dostosowana do twoich potrzeb. Nie da się ukryć, że warto inwestować w najlepsze suplementy diety, aby uzyskać zadowalające i trwałe efekty. 

Źródła:

[1] – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33801678/
[2] – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19191122/
[3] – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28925637/
[4] – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27538002/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry