Skuteczny lek na chrapanie ranking

Skuteczny Lek na Chrapanie – Ranking i Opinie w czerwcu 2024 roku

Wiele skutecznych leków na chrapanie ma pozytywne opinie, jednak podczas jego wyboru nie tylko one są ważne. Chrapanie to dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej osób, głównie mężczyzn. Powoduje bezsenność, zasychanie w ustach i częste wybudzanie się w nocy. Ta dolegliwość jest także niekomfortowa dla osób trzecich, dlatego warto poszukać rozwiązania.

Leczenie chrapania najlepiej rozpocząć od postawienia diagnozy, która wskaże przyczynę tego schorzenia. Często można samodzielnie poprawić swoje samopoczucie, sięgając po leki lub suplementy diety na chrapanie dostępne w aptece. Preparaty te różnią się między sobą składnikami, formą podania i skutecznością. Najczęściej są dostępne bez recepty, Poznaj środki zwalczające najczęstsze przyczyny chrapania w czerwcu 2024 roku.

Jaki jest najbardziej skuteczny środek na chrapanie w 2024 roku? Porównanie produktów

Na rynku farmaceutycznym można znaleźć wiele produktów, które poprawiają napięcie tkanek znajdujących się w gardle, a odpowiedzialnych za problem chrapania. Ta dolegliwość może pojawić się u każdego, a częstą przyczyną chrapania jest źle ułożona poduszka lub przyjęta pozycja, które znacząco wpływają na jakość snu. Porównaliśmy środki na chrapanie, aby łatwiej było wybrać ten najlepszy. Chcemy jednak podkreślić, że poniższe opracowanie ma charakter informacyjny i zawiera najpopularniejsze produkty na polskim rynku.

Pozycja:Zdjęcie:Produkt:Forma:Opakowanie na:Stałe Efekty:Nasza Ocena:Oferta:
1https://zop2021.pl/wp-content/uploads/snoran-plus-miniatura.jpgSnoran PlusTabletki 30 dniTak10 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/snoran-plushttps://zop2021.pl/skuteczny-lek-na-chrapanie-ranking#1-snoran-plus
2https://zop2021.pl/wp-content/uploads/desnoran-miniatura.jpgDesnoranSpray do nosa14 dniNie9 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/desnoranhttps://zop2021.pl/skuteczny-lek-na-chrapanie-ranking#2-desnoran
3https://zop2021.pl/wp-content/uploads/datong-miniatura.jpgDatongSpray do gardła50 dniNie8 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/datonghttps://zop2021.pl/skuteczny-lek-na-chrapanie-ranking#3-datong
4https://zop2021.pl/wp-content/uploads/snoreeze-miniatura.jpgSnoreezeSpray do nosa14 dniNie7 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/snoreezehttps://zop2021.pl/skuteczny-lek-na-chrapanie-ranking#4-snoreeze
5https://zop2021.pl/wp-content/uploads/nie-chrap-miniatura.jpgNie ChrapSpray do gardła14 dniNie6 na 10Kup w najlepszej ceniehttps://zop2021.pl/link/niechraphttps://zop2021.pl/skuteczny-lek-na-chrapanie-ranking#5-niechrap

Leki na chrapanie – ranking TOP 5 preparatów w 2024 roku

Wiele osób nie wie, jak poprawić jakość snu, nie znamy również sposobów na niekontrolowane odgłosy. Niewielu z nas potrafi ocenić, co na chrapanie – forum wraz z opiniami innych użytkowników może być cennym źródłem i dostarczyć wiele informacji. Z odgłosami wydawanymi podczas spania można sobie poradzić, stosując preparaty dostępne bez recepty. Poniżej przedstawiamy ranking 5 leków na chrapanie, które zasługują na szczególną uwagę.

1. Snoran Plus

Snoran Plus to suplement diety na chrapanie, który zawiera ekstrakty roślinne, jak ekstrakt z mięty pieprzowej, melisy lekarskiej, tymianku czy korzenia prawoślazu. Zioła te usprawniają pracę górnych dróg oddechowych, zmniejszają uporczywy kaszel i pomagają usunąć zalegającą wydzielinę.

Snoran Plus to skuteczny sposób na chrapanie, który przynosi ulgę już pierwszej nocy. Jego dużą zaletą jest to, że działa na wiele przyczyn chrapania, pomagając je wyeliminować. Dodatkowo wygodna forma tabletek na chrapanie Snoran Plus sprawia, że można mieć go zawsze przy sobie. Oczywiście istnieją takie przyczyny, jak skrzywienie przegrody nosowej lub przerost migdałków, które można wyleczyć jedynie operacyjnie.

Snoran Plus to produkt przeznaczony dla osób zmagających się z problemem chrapania związanym z utrudnionym oddychaniem podczas snu. Mogą go stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ponieważ przyczyny w obu tych grupach są takie same.

Ten suplement na chrapanie łagodzi stany zapalne gardła, które mogą być odpowiedzialne za ten problem. Zmniejsza także obrzęk błony śluzowej w nosie oraz suchość gardła. Efekty można zaobserwować już pierwszej nocy. Snoran Plus działa na aż 4 możliwe przyczyny chrapania, dzięki temu jego skuteczność jest wyższa.

Produkt ułatwia oddychanie, w szczególności w nocy. Zaczyna działać po 30 minutach, dlatego warto go stosować przed pójściem spać. Należy jednak pamiętać, że tabletki przeciw chrapaniu Snoran Plus ani inne suplementy diety nie będą skuteczne, jeśli przyczyną chrapania są wady anatomiczne w budowie nosogardzieli.

W takiej sytuacji konieczny jest kontakt z lekarzem, który z pewnością zleci odpowiednie badania. Podsumowując Snoran Plus to najskuteczniejsze tabletki zwalczające najczęstsze przyczyny chrapania na rynku w czerwcu 2024 roku.

Jak Stosować Produkt

2 kapsułki na chrapanie dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem. Popić około 300 ml wody.

Kamilowi z naszej zespół redakcyjny udało się wynegocjować z producentem zniżkę 20% dla czytelników

Tabletki na chrapanie opinie

Mój mąż przez wiele lat bardzo chrapał w nocy. Sprawdzaliśmy różne leki na chrapanie, opinie o nich nie zawsze były dobre. Przypadkowo natrafiłam w internecie na Snoran Plus. Zainteresowałam się tym środkiem, ponieważ zawiera w składzie ekstrakty roślinne, jak ten z mięty pieprzowej czy melisy, które wpływają na jakość snu. Na próbę zamówiłam opakowanie. Już po pierwszej nocy chrapanie samo ustało. Rano obudziliśmy się wypoczęci. Od tamtej pory stosujemy go codziennie.

Autor Opinii: Kamila B.

Moim problemem od lat było chrapanie. Leki dostępne bez recepty pomagały na krótko lub ich stosowanie było uciążliwe. Koleżanka poleciła mi Snoran Plus, który przetestowała na sobie. Nigdy nie myślałam, że istnieje skuteczny produkt na moją dolegliwość. Okazało się, że jej przyczyną była niedrożność w nosie, która utrudniała oddychanie. Sięgam po Snoran Plus zawsze, gdy mam katar i trudno mi oddychać. Wiem, że działa on w czasie snu, a ja rano budzę się wyspana.

Autor Opinii: Paweł G.

Zalety

 • Szybkie działanie
 • Dyskretne opakowanie
 • Duże opakowanie
 • Stałe działanie
 • Wystarcza na 30 dni
 • Naturalne składniki
 • Ułatwienie oddychania w nocy
 • Najwyższa skuteczność suplementu na rynku w czerwcu 2024 roku
 • Możliwość zwrotu nawet otwartego opakowania
 • Powstrzymuję objawy bezdechu sennego
 • Zawiera wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego

Wady

 • Nie dostępny w aptekach

Skład

 • Ekstrakt z liści melisy lekarskiej
 • Ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego
 • Sproszkowane ziele tymianku
 • Ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego
 • Ekstrakt z liści mięty pieprzowej
 • Ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego – dba o zdrowie gardła, zmniejsza podrażnienia i zapewnia swobodny przepływ powietrza

Pozostałe Informacje:

Ilość kapsułek w jednym opakowaniu:60
Na ile wystarczy jedno opakowanie:30 dni
Forma:Kapsułki
Skutki Uboczne:Brak Skutków Ubocznych
Stałe EfektyTak
Oficjalna Strona Producenta:www.snoranplus.pl
Dostępne Promocje:Dostępne
Ważne do 19 czerwca 2024 roku [Sprawdź: Link do Promocji]
Zniżki przy zakupie wielopaków:Dostępne
a.) Przy zakupie 3 opakowań 30% taniej [Link do Oferty]
b.) Przy zakupie 6 opakowań 50% taniej [Link do Oferty]

Nasza Opinia

Snoran Plus w naszym rankingu leków na chrapanie zdobywa ocenę:

10 / 10


2. Desnoran

Desnoran to środek na chrapanie, w postaci sprayu. Jest to wyrób medyczny, w którego składzie znajduje się woda oczyszczona, chlorek sodu i inne składniki mających na celu wyeliminowanie tego problemu.

Środek ten poprawia napięcie tkanek gardła, ułatwiając przepływ powietrza i tym samym zwalcza odgłosy chrapania. Stosowanie produktów do nosa nie jest wygodne dla każdego, jednak warto sięgnąć po ten spray, gdy pojawi się problem z chrapaniem.

Desnoran to wyrób medyczny przeznaczony dla ludzi, którzy na co dzień borykają się z chrapaniem i innymi dolegliwościami związanymi z oddychaniem.

Mechanizm działania Desnoranu sprawia, że mięśnie gardła rozkurczają się, co ułatwia przepływ powietrza. Zawarte w nim substancje nawilżają błonę śluzową nosa, a także powodują zwiększenie napięcia tkanek gardła.

Spray do nosa posiada wygodną końcówkę, która ułatwia jego aplikację. Dzięki temu substancjom łatwiej dotrzeć w każde miejsce nosa. Wystarczy przed snem zaaplikować do każdego otworu nosowego po 4-6 dawek Desnoranu. Warto to zrobić z głową odchyloną do tyłu, aby substancja dotarła do tylnej ściany i podniebienia miękkiego.

Jak Stosować Produkt

Spray rozpylić do każdego otworu nosowego. Wstrząsnąć butelką przed użyciem.

Skuteczny lek na chrapanie forum opinie

Od lat zmagam się z trudnościami z oddychaniem, powodowanymi przez niedrożność nosa. Wystraszyłem się, bo jest ono objawem niebezpiecznego bezdechu sennego. Pani w aptece poleciła mi Desnoran i zaleciła, aby stosować codziennie przed snem. Dzięki niemu moje drogi oddechowe są oczyszczone, a noc przebiega bez zakłóceń. Moja żona również zauważyła, że w nocy mniej chrapię, dzięki temu może się wyspać.

Autor Opinii: Mirosław Z.

Głośno chrapałem i co noc budziłem tym domowników. Długo wątpiłam, że znajdę skuteczny lek na tę dolegliwość. O Desnoranie podsłuchałam w pracy. Koleżanka kupiła go swojemu mężowi, który cierpiał na bezdech senny. Po zaaplikowaniu preparatu przeciw chrapaniu zobaczyłam różnicę w oddychaniu. Częstotliwość chrapania zmniejszyła się ku zadowoleniu domowników. Polecam każdemu, kto chce się wyspać.

Autor Opinii: Mariusz J.

Zalety

 • Wygodne opakowanie
 • Niska cena
 • Nowoczesny aplikator
 • Dostępny w wielu miejscach
 • Można go kupić bez recepty
 • Zmniejsza napięcie tkanek gardła w nocy
 • Leczy stany zapalne gardła przez co jest w stanie zapobiec chrapaniu

Wady

 • Chemia, chemia jeszcze raz chemia
 • Małe opakowanie
 • U niektórych zaczyna działać dopiero po 2 tygodniach stosowania
 • Nie każdy lubi produkty do nosa
 • Gorzki smak
 • Brak możliwości zwrotu
 • Podzielone opinie
 • Brak stałych efektów

Skład

 • Woda oczyszczona
 • Chlorek sodu
 • Polisorbat 80
 • Sorbinian potasu
 • Disodu edytynian.

Pozostałe Informacje:

Na ile wystarczy jedno opakowanie:14 dni
TypSpray do nosa
Stałe EfektyTylko gdy stosujesz
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne
Zniżki przy zakupie wielopaków:Niedostępne

Nasza Opinia

Desnoran w naszym rankingu preparatów na chrapanie zdobywa ocenę:

9 / 10


3. Datong

Datong to spray do nosa przeciw chrapaniu. Nawilża on błony śluzowe i okolice podniebienia miękkiego. Jest produktem zawierającym wiele substancji ułatwiających oddychanie u osób, które chrapią. Zioła zawarte w tym produkcie przeciw chrapaniu zapobiegają wysychaniu śluzówki nosa i gardła. Dodatkowo redukuje przekrwienie śluzówki nosa, co wpływa pozytywnie na drogi oddechowe, minimalizując przy tym obrzęk śluzówki nosa.

Datong poprawia komfort snu. Wygodny w użyciu spray ułatwia jego aplikację. Należy jednak pamiętać, że produkt ten nie będzie skuteczny w leczeniu bezdechu sennego, ale skutecznie może zmniejszyć drgania powodujące go. Natomiast będzie skuteczny w leczeniu chrapania. Spray Datong przeciw chrapaniu można stosować codziennie przed zaśnięciem.

Spray Datong przeciw chrapaniu jest produktem przeznaczonym dla osób dorosłych zmagających się z odgłosem chrapania. Jest on skuteczny u ludzi, u których nie stwierdzono wad anatomicznych w budowie nosa, a także chorób i dolegliwości, jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, bezdech senny czy skrzywienie przegrody nosowej.

W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Spray Datong przeciw chrapaniu jest wyrobem medycznym, który należy aplikować bezpośrednio do nosa. Przed zastosowaniem konieczne jest oczyszczenie otworu nosowego, aby odblokować drogi oddechowe i zapewnić zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Do każdego z otworów należy zaaplikować po 2-3 dawki produktu przeciw chrapaniu. Spray Datong przeciw chrapaniu zawiera w składzie imbir, który od lat jest wykorzystywany w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. Środki na chrapanie w sprayu ułatwiają oddychanie, zmniejszają suchość gardła i nawilżają śluzówkę nosa. W przypadku, jeśli podawanie produktu w sprayu nie jest wygodne, należy sięgnąć po dobre tabletki na chrapanie.

Jak Stosować Produkt

Przed użyciem wstrząsnąć. Stosować przed snem do gardła po 4-5 dawek.

Leki na chrapanie opinie

Szukałam jakiegoś leku na chrapanie, który wystarczy na dłużej niż miesiąc. Pani farmaceutka poleciła mi Datong, mówiąc, że jest to skuteczny produkt na chrapanie. Forum osób borykających się z tą dolegliwością również potwierdziło jego skuteczność. Skuszona opiniami zaczęłam stosować. Oceniam go dobrze, jednak należy pamiętać, aby po aplikacji nic nie jeść i nie pić, o czym czasem zapominam.

Autor Opinii: anna C.

Po operacji skrzywionej przegrody nosowej lekarz polecił mi Datong jako wspomaganie leczenia. Wygodny aplikator pozwala na aplikację go nawet w pozycji leżącej, dlatego często sięgam po niego przed snem. Nie wiem, czy są inne środki na chrapanie. Opinie zazwyczaj nie są jednoznaczne, jednak kilka razy czytałem o Datongu jako polecanym leku. Na chwilę obecną jestem zadowolony, chociaż produkt ma gorzki smak, który spływa po tylnej ścianie gardła.

Autor Opinii: Marcin D.

Zalety

 • Duże opakowanie
 • Naturalne składniki
 • Wygodna aplikacja
 • Nawilża śluzówkę nosa i skutecznie redukuje przekrwienie śluzówki nosa
 • Zmniejsza intensywność chrapania
 • Ułatwia swobodny przepływ powietrza

Wady

 • Może powodować pieczenie w nosie
 • Trudno dostępny
 • Po zastosowaniu nie wolno jeść i pić
 • Nie każdy lubi formę sprayu
 • Dużo chemii w składzie

Skład

 • Dioscorea opposita
 • Zingiber officinale
 • Glycerin
 • Methylparaben
 • Propylparaben
 • Sodium benzoate
 • Sodium chloride
 • Purified water

Cennik i Pozostałe Informacje:

Na ile wystarczy jedno opakowanie:50 dni
TypSpray do gardła
Stałe EfektyTylko gdy stosujesz
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne
Zniżki przy zakupie wielopaków:Niedostępne

Nasza Opinia

Datong w naszym rankingu leków przeciw chrapaniu zdobywa ocenę:

8 / 10


4. Snoreeze

Snoreeze to spray do gardła zapobiegający chrapaniu. Produkt ten dostępny jest także w formie plastrów. Wewnątrz opakowania można znaleźć składniki pochodzenia roślinnego, olejki eteryczne, jak również kwas hialuronowy czy tokoferol znany bardziej, jako witamina E.

Środek ten ma przedłużone działanie, dzięki czemu przynosi ulgę wynoszącą nawet 8 godzin. Aplikacja produktu jest łatwa, wystarczy rozpylić Snoreeze w kierunku tylnej ściany gardła. Można go stosować przed snem, aby zmniejszyć dolegliwości związane z tą przypadłością.

Snoreeze jest produktem przeciw chrapaniu. Jest przeznaczony dla osób dorosłych, które mają dolegliwości, takie jak trudności z oddychaniem, wybudzanie się w nocy czy uczucie zatkanego nosa i wysuszonego gardła. Ten produkt przeciw chrapaniu stosuje się, aplikując bezpośrednio do gardła.

Jednorazowo należy zastosować 3 dawki, po których nie można nić jeść ani pić. Snoreeze występuje również w formie plastrów, które są przeznaczone dla osób cierpiących z powodu alergii, przeziębienia czy kataru mogącego skutkować chrapaniem. Są to tzw. skutki chrapania.

Snoreeze w sprayu na chrapanie jest środkiem, którego zaletą jest przedłużone działanie. Zmiękcza błonę śluzową gardła, dzięki czemu jest ono dłużej nawilżone. Produkt ten można aplikować bezpośrednio na okolice podniebienia miękkiego oraz na tylną ścianę gardła. Używanie go przed snem sprawia, że rano nie ma uczucia drapania w gardle, a w czasie snu nie ma wybudzeń spowodowanych chrapaniem.

Jak Stosować Produkt

Rozpyl spray przeciw chrapaniu w kierunku tylnej ściany gardła. Podczas aplikacji głowa powinna być maksymalnie odsunięta do tyłu. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką. Nie należy spożywać ani pić niczego po zastosowaniu zalecanej dawki produktu.

Spray na chrapanie opinie

Nie lubię leków przeciw chrapaniu stosowanych do nosa, dlatego Snoreeze w sprayu do gardła zainteresował mnie. Ponoć mocno chrapię, na co narzeka moja żona. Nie biorę żadnych leków, bo nie pamiętam o ich zażywaniu. Snoreeze stosuję przed samym pójściem spać. Rano budzę się wyspany i żona również. Produkt ten jest dobry w smaku, czuć miętę. Myślę, że na mnie dobrze działa.

Autor Opinii: Wiesław D.

Szukając produktów przeciw chrapaniu kieruję się opiniami. Testowałam już tabletki, opaski i spraye. Nowością dla mnie są plastry na nos oraz listki doustne. Pomagają na drogi oddechowe, są łatwe w aplikacji i dają efekt nawilżonego gardła i ułatwionego oddychania. Nie spodziewałam się, że istnieje skuteczny produkt w takiej formie, jednak po pierwszym zastosowaniu mogę polecić go każdemu.

Autor Opinii: Karolina D.

Zalety

 • Dostępny w wielu formach (listki, plastry, spraye)
 • Różne wielkości opakowania
 • Zmniejsza obrzęk śluzówki nosa
 • Miętowy smak
 • Przedłużone działanie
 • Naturalne składniki
 • Błyskawiczny efekt

Wady

 • Zawiera aspartam i inne chemiczne substancje
 • Trzeba pamiętać o odklejeniu plastra
 • Nie można po nich pić ani jeść

Skład

 • gliceryna
 • stearynian sorbitolu
 • polisorbat 60
 • celuloza
 • olejek mięty pieprzowej
 • octan tokoferolu (witamina E)
 • sorbat potasu
 • benzoesan sodu
 • kwas cytrynowy
 • żywica xantanowa
 • kwas hialuronowy
 • guma guar

Cennik i Pozostałe Informacje:

Na ile wystarczy jedno opakowanie:14 dni
TypSpray do nosa
Stałe EfektyTylko gdy stosujesz
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne
Zniżki przy zakupie wielopaków:Niedostępne

Nasza Opinia

Snoreeze w naszym rankingu leków przeciw chrapaniu zdobywa ocenę:

7 / 10


5. NieChrap

NieChrap to spray do gardła przeciw chrapaniu. Zawiera naturalne składniki, a także olejki eteryczne, które zwiększają napięcie podniebienia miękkiego, dzięki czemu nie występują charakterystyczne drgania odpowiedzialne za chrapanie. Środek nawilża gardło i rozszerza drogi oddechowe.

Jest łatwy w stosowaniu, wystarczą 1-2 dawki, aby móc cieszyć się przespaną nocą. Co więcej, ma orzeźwiający, miętowy smak, dzięki czemu aplikacja jest czystą przyjemnością.

NieChrap jest wyrobem medycznym, który stosuje się przeciw chrapaniu. Mogą go przyjmować osoby dorosłe (bez względu na płeć), które borykają się z tą nieprzyjemną dolegliwością. Preparat należy rozpylić w jamie ustnej, naciskając atomizer. Jedna dawka produktu wystarczy, aby móc swobodnie przespać całą noc.

NieChrap przeciw chrapaniu ma właściwości nawilżające, zmiękczające i eliminujące uporczywe dźwięki związane z nieprawidłowym przepływem powietrza. Jest on łatwy w użyciu, a dzięki naturalnemu składowi sięgają po niego osoby ceniące sobie tego typu rozwiązania.

Produkt ten pozytywnie wpływa na drogi oddechowe, dlatego poprawia sen, a także zmniejsza uczucie zmęczenia zaraz po przebudzeniu. Warto pamiętać, że jest to środek pomocny w sytuacji, kiedy chrapanie wynika z czynników, na które mamy wpływ. W przypadku, kiedy jest spowodowane bezdechem sennym lub krzywą przegrodą nosową nie przyniesie on oczekiwanego efektu przeciw chrapaniu.

Jak Stosować Produkt

Stosować przed snem. Spryskać tylną ścianę gardła 1-2 razy.

Preparaty na chrapanie opinie

Chrapię od wielu lat. Najczęściej, kiedy jestem zmęczony lub wypiję trochę alkoholu. Szukałem odpowiedniego produktu. Nie spodziewałem się, że będzie to spray na chrapanie. Opinie słyszałem różne, że takie dolegliwości się leczy u lekarza, że nie da się ich wyeliminować. Postanowiłem spróbować. NieChrap jest smaczny, dlatego nie zapominam o jego stosowaniu. Poleciłem go swojemu bratu, bo wiem, że ma taki sam problem, jak ja.

Autor Opinii:

Byłam sceptycznie nastawiona do leku o takiej nazwie. Do zakupu zachęciła mnie zaprzyjaźniona farmaceutka, ponieważ do tej pory stosowałam tylko spraye do nosa. Spray do gardła jest jednak wygodniejszy i smaczniejszy. Nie ma gorzkiego smaku, jak inne. Wydaje mi się, że mniej chrapię i lepiej śpię. Nie budzę się w nocy, co zdarzało się wcześniej. Chyba jestem także bardziej zrelaksowana. Mam go często przy sobie, bo dużo podróżuję.

Autor Opinii:

Zalety

 • Dobry smak
 • Duże opakowanie
 • Wygodna aplikacja
 • Nie zawiera cukru
 • Ma naturalne składniki

Wady

 • Zawiera olejki eteryczne, które mogą uczulać
 • Nie działa długo
 • Zawiera alkohol
 • Może delikatnie znieczulać gardło
 • To środek dla osób u których chrapanie występuje sporadycznie

Skład

 • Olejki eteryczne – eukaliptusowy, lawendowy, miętowy, szałwiowy,
 • symbio®solv XC
 • prawoślaz
 • betaina
 • gliceryna
 • glikol propylenowy
 • sacharynian sodu
 • kwas cytrynowy
 • sorbinian potasu
 • etanol
 • woda oczyszczona.

Cennik i Pozostałe Informacje:

Na ile wystarczy jedno opakowanie:14 dni
TypSpray do gardła
Stałe EfektyTylko gdy stosujesz
Oficjalna Strona Producenta:Brak
Dostępne Promocje:Niedostępne
Zniżki przy zakupie wielopaków:Niedostępne

Nasza Opinia

Nie Chrap w naszym rankingu leków na chrapanie zdobywa ocenę:

6 / 10


Co jest najlepsze na chrapnie? Krople, spray, tabletki, plastry, opaska, klipsy czy poduszka?

Chrapanie polega na wydobywaniu dźwięków podczas snu, które są spowodowane utrudnionym przepływem powietrza przez drogi oddechowe. Poszukując odpowiedniego leku lub suplementu diety na chrapanie, należy kierować się wieloma czynnikami. Na rynku istnieje wiele produktów w postaci kropli, sprayów, tabletek, plastrów czy opasek. Wszystkie działają przeciw chrapaniu, ułatwiają sen i nawilżają nos czy jamę ustną. To, który z nich będzie najlepszy jest indywidualną kwestią każdego z nas. Nie wszyscy lubią stosować spraye do nosa lub do gardła, ponieważ mają one specyficzny smak. Dla nich lepszym rozwiązaniem będą tabletki na chrapanie. Opinie o nich można przeczytać na wielu stronach i w większości są one pozytywne. Warto poznać niektóre z tych środków jak np. kapsułki Snoran Plus na chrapanie charakteryzujące się wysoką skutecznością oraz sprawdzonym i bezpiecznym składem. Produkt na chrapanie powinien pomagać w zmniejszeniu lub wyeliminowaniu tej uciążliwej dolegliwości.[1]

Jak działa lek na chrapanie?

Produkty przeciwko chrapaniu mają za zadanie nawilżyć śluzówkę, a także wyeliminować dźwięki wydawane podczas snu. Zawierają one takie składniki jak olejki eteryczne, substancje nawilżające czy związki powlekające ściany gardła i jamy nosowej. Dzięki poprawie napięcia tkanek gardła ułatwiają one przepływ powietrza odpowiedzialny za pojawianie się charakterystycznego dźwięku. Należy pamiętać, że leki i suplementy diety stosowane podczas leczenia chrapania działają jedynie objawowo. Nie eliminują dolegliwości spowodowanych schorzeniami jak bezdech senny, wady anatomiczne czy choroby pulmonologiczne. Takie środki powinny być stosowane regularnie, aby mogły przynieść oczekiwany efekt. W przypadkach, kiedy dolegliwość ta nie jest bardzo uciążliwa, mogą być stosowane doraźnie.[2]

Czy leki na chrapanie działają?

czy leki na chrapanie działają
Fot.: Czy leki na chrapanie działają??

Preparaty przeznaczone do leczenia chrapania działają objawowo i wspomagają leczenie chorób, w których ono występuje. Na rynku istnieje wiele środków, które nie muszą być lekami na chrapanie, aby były skuteczne. Suplementy diety zawierają w swoim składzie wiele skutecznych substancji, które poprawiają komfort podczas snu. Warto pamiętać, że ani leki na chrapanie, ani inne produkty nie eliminują objawów chrapania, związanych z budową anatomiczną jamy nosowej lub ustnej. W takiej sytuacji konieczny jest kontakt z lekarzem, a także poddanie się operacji.

Wiele osób nawet nie wie, czy chrapie. Najczęściej dowiadują się tego od swoich bliskich, którzy w nocy nie mogą przez to usnąć lub wybudzają się. To właśnie one mogą jednoznacznie stwierdzić, czy stosowany produkt działa, czy też nie. Dlatego warto zapytać ich o opinie. W przypadku braku skuteczności jednego produktu można szukać dalej. Na rynku jest dostępnych tak wiele preparatów, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Stosowanie tego typu środków jest dobrym pomysłem, ponieważ poprawiają one sen, a także pozytywnie wpływają na relacje z innymi domownikami.[3]

Skuteczny lek na chrapanie opinie użytkowników

Przedstawione w niniejszym artykule leki na chrapanie, wyroby medyczne i suplementy diety mają pozytywne opinie wśród konsumentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma inne wymagania. Dla jednych wygodniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie sprayu, inny doceni produkty w postaci tabletek. Ważne jest, aby znaleźć skuteczny środek, dzięki któremu nie będą się pojawiać dolegliwości związane z chrapaniem takie jak wysuszona śluzówka czy podrażnione gardło. Warto kierować się opiniami klientów czy bliskich. Najlepiej porównać je między sobą i zdecydować się na produkt, który będzie najskuteczniejszy.

Chrapanie nie jest przyjemną dolegliwością. Może negatywnie wpływać na codzienność, a także kontakty międzyludzkie, dlatego właśnie stosowanie odpowiednich produktów jest ważne.

Ile kosztuje lek na chrapanie?

Ceny produktów na chrapanie różnią się między sobą. Wszystko zależy nie tylko od formy, w jakiej występują, ale również od składników aktywnych. Średnia cena to ok.40-50 zł za miesięczną kurację. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze mogą one przynieść zamierzony efekt. Droższe środki często zawierają dobrze dobrane składniki pochodzenia naturalnego, które działają nie tylko na eliminowanie chrapania, ale także minimalizują inne objawy, pozwalając na spokojny i nieprzerwany sen. Snoran Plus jest droższy od pozostałych produktów, ale jego skuteczność jest większa. Jego naturalny skład jest doceniany przez wielu klientów. Wygodna forma w postaci tabletek sprawia, że suplement diety zaczyna działać już po 30 minutach, a pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszej nocy.

Jaki skład powinny mieć najlepsze leki na chrapanie?

Skład leków na chrapanie
Fot.: Skład leków na chrapanie

Produkty przeciw chrapaniu zawierają składniki, które korzystnie działają na organizm. Zalicza się do nich:

 • Miętę pieprzową (działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk błon śluzowych w gardle i nosie).
 • Imbir (działa wykrztuśnie, zmniejsza wydzielinę).
 • Melisę lekarską (działa uspakajająco, ułatwia zasypianie).
 • Tymianek (działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk gardła).
 • Gorzknik kanadyjski (umożliwia prawidłowy przepływ powietrza, zmniejszając wibracje).
 • Dziką różę (wspomaga układ odpornościowy).
 • Pieprz Cayenne (wykazuje działanie antybakteryjne).
 • Eukaliptus (poprawia drożność dróg oddechowych i zmniejsza podrażnienia gardła).
 • Korzeń prawoślazu (pozwala usunąć zalegającą wydzielinę).

Poszukując odpowiedniego produktu, warto sięgnąć po ten, który zawiera najlepsze składniki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leku na chrapanie?

Na rynku jest dostępnych wiele produktów eliminujących dolegliwość chrapania. Czasem ciężko znaleźć ten, który będzie najbardziej odpowiedni. Warto pamiętać, że to, co jest często reklamowane nie zawsze będzie skuteczne, dlatego należy podchodzić z dystansem do wszystkich popularnych produktów. Lepiej skupić się na składzie, działaniu i opiniach innych konsumentów niż akcjach marketingowych, które widać w telewizji czy Internecie.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Często boimy się nowości, dlatego niechętnie sięgamy po inne produkty. A to duży błąd. Rynek suplementów diety, wyrobów medycznych i leków na chrapanie dynamicznie się rozwija, pojawiają się receptury, które są skuteczniejsze. Gwarancja zwrotu pieniędzy to rozwiązanie, które proponują nieliczni. Pozwala to wypróbować nowy środek, a w przypadku kiedy nie spełni naszych oczekiwań otrzymać zwrot kosztów.

Opinie

Opinie innych konsumentów są bardzo ważne, jednak należy pamiętać, że reakcja na lek czy suplement na chrapanie jest kwestią indywidualną. Poszukując odpowiedniego produktu, warto sprawdzać to, co piszą o nim inni, jednak ostatecznie należy wyrobić sobie własną opinię. Czytanie etykiety i analiza składu ułatwia podejmowanie decyzji.

Naturalny skład

Skład produktu jest bardzo ważny. To właśnie dzięki odpowiednio dobranym składnikom lek, bądź suplement diety przeciw chrapaniu jest skuteczny. Naturalny skład to połączenie ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych czy wyciągów, które poprawiają pracę układu oddechowego, odpornościowego i docelowo, eliminują chrapanie.

Sprzedaż obietnic przed producentów

Rolą producentów jest zachęcenie do zakupu ich produktu, dlatego często obiecują oni niewyobrażalne efekty. Miej na uwadze hasła, takie jak „100% skuteczności”, „działa od razu” czy „najlepszy na rynku”. Bardziej wiarygodne są opinie konsumentów, a także skład. To właśnie na nie warto zwrócić uwagę.

Jakie są przyczyny chrapania

Zjawisko chrapania występuje jedynie podczas snu. Wynika ono z wibracji podniebienia miękkiego, które pojawiają się podczas oddychania. Powietrze ma utrudniony przepływ przez drogi oddechowe, dlatego powstaje charakterystyczny dźwięk.

Główne przyczyny chrapania to:

 • alergie,
 • infekcje i choroby górnych dróg oddechowych,
 • wady anatomiczne – np. krzywa przegroda nosowa,
 • palenie tytoniu i spożywanie alkoholu,
 • wadliwe zdrowie układu oddechowego
 • stany zapalne gardła
 • stosowanie niektórych leków, m.in. nasennych,
 • nadwaga i otyłość,
 • spanie w niewłaściwej pozycji,
 • niedotlenienie organizmu
 • zmęczenie.

Ta nieleczona przypadłość może prowadzić do rozwoju chorób, jak np. bezdech senny, który jest groźny dla zdrowia. Ponadto wydawanie dźwięków przez sen utrudnia odpoczynek pozostałym domownikom. Pomimo że jest to popularne schorzenie, na które choruje nawet co 10 Polak to nie należy go bagatelizować. W sytuacji, kiedy leki na chrapanie dostępne bez recepty czy suplementy diety nie działają, konieczne będzie skonsultowanie się ze specjalistą.[4] Warto rozpocząć leczenie chrapania, najszybciej jak to możliwe. Polecamy ku temu zastosować tabletki na chrapanie.

Co może pomóc na chrapanie dodatkowo?

Często przyczyną chrapania jest prowadzenie nieodpowiedniego trybu życiu. Warto zwrócić na to uwagę – w szczególności, jeśli stosowane preparaty na chrapanie nie pomagają lub ich efekt nie jest wystarczająco silny.

W walce z tą dolegliwością poza stosowaniem tabletki na chrapanie pomocne może być wprowadzenie kilku zmian:

 • Zmień pozycję do spania. Leżenie na wznak sprzyja chrapaniu, ponieważ język przesuwa się w tył, a usta otwierają. Rekomendowaną pozycją jest spanie na boku lub zmiana poduszki na profilowaną, dostosowaną do potrzeb osób śpiących na plecach. Warto także przewietrzyć sypialnię przed snem.
 • Zadbaj o siebie. Zwiększenie aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na cały organizm. Ta uprawiana na świeżym powietrzu dotlenia, poprawia samopoczucie i kreatywność. Dodatkowo sprzyja utracie nadmiernych kilogramów.
 • Kontroluj swoje zdrowie. Katar, nieleczone infekcje górnych dróg oddechowych, ból gardła czy zwykłe przeziębienie, sprawiają, że czujemy się gorzej. Oddychanie podczas infekcji jest trudniejsze, dlatego częściej zdarza się nam chrapać. Warto zadbać o swoją odporność, wyleczyć uporczywe infekcje i pamiętać o profilaktyce.
 • Zrezygnuj z używek. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu wpływa na cały organizm. Nikotyna podrażnia błony śluzowe gardła, sprawia, że staje się ono wysuszone i podrażnione. Etanol zawarty w alkoholu powoduje zwiotczenie mięśni, przez co podczas snu pojawiają się niepożądane wibracje.
 • Wykonuj ćwiczenia. Wysuń język i spróbuj dotknąć nim czubka nosa, a później brody. Możesz również zwinąć język w rulon i spróbować wysunąć go jak najdalej.[5]

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy Desnoran jest skuteczny?

Desnoran to popularny wyrób medyczny przeciw chrapaniu, często reklamowany w telewizji. Istnieją różne opinie o nim, co oznacza, że jego skuteczność jest kwestią indywidualną. U wielu osób efekty są widoczne dopiero po 2 tygodniach codziennego stosowania, co nie dla wszystkich będzie dobrym rozwiązaniem. Ponadto jego działanie najsilniejsze jest przez pierwsze kilka godzin snu, potem zaś się osłabia. Lepiej sięgnąć po Snoran Plus – tabletki przeciw chrapaniu, który zaczyna działać niemal natychmiastowo i jest skuteczny przez całą noc. Dodatkowo w swoim składzie zawiera cenne ekstrakty z roślin. Jest on dostępny w formie wygodnych tabletek, które zażywa się bezpośrednio przed snem. Warto również pamiętać, że producent tabletek przeciw chrapaniu Snoranu Plus oferuje zwrot pieniędzy, jeśli produkt okaże się u ciebie nieskuteczny.

Czy stosowanie leków na chrapanie jest bezpieczne?

Zastosowanie jakiegokolwiek produktu może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych – niezależnie od tego, czy to polski produkt czy niemiecki lek na chrapanie. Niektóre środki mogą zawierać substancje, które ci w jakiś sposób zaszkodzą, dlatego warto szukać tych naturalnych. I nie ma znaczenia czy to niemiecki lek na chrapanie, czy polski, wszystko jest zależne od składu. Składniki pochodzenia roślinnego, jak eukaliptus czy imbir są znane ze swoich właściwości zdrowotnych, jednak należy pamiętać, że również one mogą uczulać. Przed zażyciem jakiegokolwiek leku czy suplementu diety należy dokładnie zapoznać się z ulotką i upewnić, że nie masz alergii na jakikolwiek ze składników. W przypadku pojawienia się działań niepożądanych należy odstawić produkt.

Czy efekty są trwałe?

Omawiane w tym artykule produkty mają bardzo wysoką skuteczność, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Niektóre z nich działają po kilku dniach, inne mają opóźniony efekt, dzięki czemu można przespać całą noc bez chrapania. Aby rezultaty były trwałe, należy przede wszystkim znaleźć przyczynę tej dolegliwości. Często wynika ona z nieprawidłowego trybu życia i wprowadzenie kilku zmian może wyeliminować problem na długi czas. Wszystkie stosowane produkty powinny być dodatkiem, po który warto sięgnąć podczas infekcji, alergii czy w sytuacji, kiedy palimy tytoń lub pijemy alkohol. Większość z nich działa doraźnie. Jeśli trudności z oddychaniem są spowodowane wadami w budowie anatomicznej, to konieczna jest operacja. Czasem jest to jedyne rozwiązanie, aby pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości.

Czy potrzebuję recepty?

Proponowane w tym artykule produkty przeciw chrapaniu są dostępne bez recepty. Niektóre z nich znajdziesz w aptekach, a inne można kupić jedynie w Internecie. Środki na chrapanie zawierające roślinne wyciągi są dostępne dla każdego. Jest to dobrym rozwiązaniem, ponieważ chrapanie dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa – to problem, z którym wiele osób chce sobie jak najszybciej poradzić.

Recepta będzie konieczna jedynie w sytuacji, kiedy wcześniej stosowane produkty na chrapanie nie działają lub chrapanie to nie jedyna dolegliwość. Wtedy niezbędna będzie wizyta lekarska, a także wykonanie dodatkowych badań wykluczających inne schorzenia.

Podsumowanie

Chrapanie to popularna dolegliwość, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Dzięki temu, że mamy całą gamę produktów dostępnych bez recepty, można w łatwy sposób poradzić sobie z suchością w jamie ustnej, bezsennością, czy trudnościami z oddychaniem. Skuteczny preparat na chrapanie to taki, który łączy w sobie wysokiej jakości składniki oraz działa przez całą noc. Poszukując najlepszego produktu, warto kierować się opiniami innych, a także sprawdzać informacje o składnikach aktywnych. Należy pamiętać, że często reklamowane leki bądź suplementy diety na chrapanie niekoniecznie będą lepsze od tych, których jest mniej w telewizji.

Źródła:

[1] – Savage Ch.R., Steward D.L, (2007) Snoring: a critical analysis of current treatment modalities. Does anything really work?, Current Opinion in Otolaryngology & Head and Neck Surgery, s. 177-179. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17483686/
[2] – Yaremchuk K., (2020) Why and When to Treat Snoring, Otolaryngology Clinic North America, s. 351-365. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32336469/
[3] – Michaelson P.G., Mair E.A., (2004) Popular snore aids: do they work?, Otolaryngology Head Neck Surgery, s. 649-658. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15195048/
[4] – Stuck B.A., Hofauer B., (2019) The Diagnosis and Treatment of Snoring in Adults, Deutsches Ärzteblatt international, s.817-824. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31888795/
[5] – Stuck B.A., Dreher A., Heiser C., Herzog M., Kuhnel T, Maurer J.T., Pistner H., Sitter H., Steffen A., Verse T.,  (2015) Diagnosis and treatment of snoring in adults-S2k Guideline of the German Society of Otorhinolaryngology, Head and Neck Surgery, Practice Guideline, s. 135-148. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24729153/

Jeden komentarz o “Skuteczny Lek na Chrapanie – Ranking i Opinie w czerwcu 2024 roku

 1. Snoran Plus to uratował moje małżeństwo 😛 Nie dało się już wytrzymać z chrapaniem mojego męża. Po kuracji wspomnianym suplementem w końcu mogę z nim spać i jestem wyspana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć Do Góry